ВУЧИЋ У ЛЕСКОВЦУ: Стадион се гради по највишим стандардима УЕФА (ВИДЕО)

Novosti online

21. 10. 2022. у 16:32

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је у Лесковцу обишао радове на изградњи новог Градског стадиона. .

ВУЧИЋ У ЛЕСКОВЦУ: Стадион се гради по највишим стандардима УЕФА (ВИДЕО)

Фото: Принтскрин ТВ Пинк

- Рачунајте да од 2 или 3. априла можете да играте утакмице на овом стадиону - казао је Вучић и истакао да би волео да види фудбалску репрезентацију како игра у Лесковцу.

Стадион ће моћи да прими преко 8.000 људи, а Вучић каже да ће стадион лепо изгледати и да је поносан. Председник је добио на поклон дрес са бројем 10.

- Лесковац је напредовао од града који је био проблем за целу Србију. Лесковац враћа све дугове, старе и нове. Лесковац је данас град за пример - рекао је Вучић.

Председник сматра да је најбоље да људи гласањем одлуче како ће се звати нови стадион. Он је истакао и лепоту новог стадиона у Зајечару.

- Све се ради, све се гради. Погледајте како ће то да изгледа, као да улазите у Алијанц арену, а не у Зајечар - рекао је он.

Фото: Принскрин/Јутјуб

Председник је рекао да је ово стадион по највишим УЕФА стандардима.

- Стадион је диван - рекао је Вучић.

Фото: Принскрин/Јутјуб

Ситуација на Косову и Метохији

Коментаришући изјаву Данијела Сервера да "не постоји чврст разлог за одлагање одлуке о пререгистрацији возила", Вучић каже да "што се тиче Данијела Сервера, када би се он питао, не постоји чврст разлог ни да Србија постоји".

Председник истиче да су наши "западни партнери" забринути због постојања могућности да се догоди ескалација на Косову и Метохији, али да неће износити у јавност детаље разговора са представницима Квинте.

Енергетска ситуација

Он је поновио и да брине да не дође до саботажа на Турском току.

- Ми смо урадили оно што смо могли и што се тиче хране, и што се тиче енергената. Само да се не деси нека саботажа, нека дивезија на Турском току, а других проблема не видим да можемо да имамо - рекао је Вучић и објаснио да се брине да дође до саботажа под водом, у Северном мору.

Подсетио је да је председник Русије Владимир Путин рекао да је било покушаја саботажа на Турском току.

О новој "понуди" за Косово и Метохију, Вучић каже да личи на план Мартија Ахтисарија и да није срећан "понудом".

- Ни милиметар нисмо ближе решењу питања Косова и Метохије - објаснио је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну

СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.

07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.

07. 07. 2025. у 18:33

ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: Усташе су мучиле и клале

"ТО ЈЕ СРАМОТА ЗА НАШУ ЗЕМЉУ" Оштра порука из Словеније поводом Томпсоновог концерта: "Усташе су мучиле и клале"

СЛОВЕНАЧКА странка Левица оштро је критиковала присуство Јанеза Јанше на концерту хрватског певача Марка Перковића Томпсона, који велича усташтво, поруком да је то срамота за Словенију.

07. 07. 2025. у 20:35

Коментари (39)

Solaxy скочио 127% за 24 сата након што је обезбедио MEXC и више CEX листирања