ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА ИТАЛИЈАНСКИМ ШЕФОМ ДИПЛОМАТИЈЕ: Приштина угрожава мир својим једностраним актима и акцијама

Андријана Нешић

06. 11. 2022. у 11:17

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић разговарао је данас телефоном са потпредседником Владе и министром спољних послова Републике Италије Антонијом Тајанијем.

ВУЧИЋ РАЗГОВАРАО СА ИТАЛИЈАНСКИМ ШЕФОМ ДИПЛОМАТИЈЕ: Приштина угрожава мир својим једностраним актима и акцијама

Фото: Танјуг/Раде Прелић

Председник Вучић је италијанском званичнику, као представнику једне од земаља Квинте, објаснио ставове Србије поводом најновијег развоја ситуације на Косову и Метохији. Он је рекао да ће се Србија, као и до сада, понашати озбиљно и одговорно, поштујући своје обавезе и опредељење да чува мир и стабилност, који Приштина угрожава својим једностраним актима и акцијама.

- Последњи такав неодговоран корак Приштине изазвао је гнев Срба са севера Косова и Метохије - објаснио је председник шефу италијанске дипломатије Тајанију.

Министар Тајани је рекао да су нарастајуће тензије забрињавајуће,  изразивши наду да ће бити сачувани мир и стабилност и да ће Србија томе дати свој допринос. Он је, такође, позвао да се предност да дијалогу.

Председник Вучић честитао је министру Тајанију ступање на одговорну дужност, а овом приликом су двојица саговорника изразили наду да ће њихова сарадња у будућности бити добра, на темељима личног односа изграђеног док је Тајани био председник Европског парламента. Двојица званичника очекују интензивнији политички дијалог Србије и Италије.

БОНУС - НАЈАКТУЕЛНИЈИ ВИДЕО СНИМЦИ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији

У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.

15. 05. 2026. у 13:16

Коментари (41)

И СУДИЈА ОСТАО У ШОКУ! Најбржи нокаут у историји професионалног бокса се управо догодио! (ВИДЕО)