ЛИКУЈУ ЗБОГ ПИЦУЛИНЕ РЕЗОЛУЦИЈЕ У ЕП: Траже нам да признамо лажну државу, а поједини медији у Србији се радују због тога
ПОСЛАНИЦИ Европског парламента усвојили су данас већином (502 гласа за, 75 против, 61 уздржан) резолуцију, а на основу извештаја хрватског посланика Тонина Пицуле, о препоруци Европском савету, Европској комисији и високом представнику за спољну и безбедносну политику о новој стратегији за проширење.

Фото АП
У овом тексту се тражи појачање сарадње ЕУ са властима из Београда и Приштине на постизању свеобухватног правно обавезујућег споразума "на основи узајамног признавања у оквиру дијалога", што се оцењује као кључно на путу ка ЕУ. Захтева се и да се сва отворена питања реше брзо и у доброј вољи у оквиру дијалога.
Без обзира на то што у новом тексту Резолуције тражи да признамо лажну државу Косово и уведемо санкције Русији, медији у власништву Драгана Шолака искористили су ситуацију да ликују због ове одлуке ЕП и тиме стану на страну оних који лобирају за признање независности Косова.

Фото: Принтскрин Нова
Ипак, треба нагласити да ова резолуција није обавезујућа што значи да има саветодавни карактера што значи да државе чланице и њихови представници у еврпским институцијама нису дужни да се придржавају препорука из овог документа.
Подсетимо, у медијима Драгана Шолака недељама уназад води се кампања против председника Србије Александра Вучића. Тако су правили "истраживачке текстове" на тему - шта се дешава са Александром Вучићем односно јавно су се и "добронамерно" питали како "чеше главу због предлога Шолца и Макрона"...
Све је умотано у тобожњу бригу зашто се шеф државе није оглашавао после одлуке Српске листе, односно Срба у целини, да напусте све институције такозваног Косова. То краткотрајно истраживачко прегнуће и психоанализа пали су у воду колико данас, пошто је шеф државе сат и двадесет минута на Телевизија Прва до танчина објаснио нашу позицију у наставку жестоке дипломатске битке за Косово и Метохију, притом се бавећи искључиво државним питањима. Више о томе читајте КЛИКОМ ОВДЕ!
Препоручујемо

БРАНИЋЕМО СВОЈУ ДЕЦУ ОД КУРТИЈА: Мајке Космета одржале протест у Северној Митровици (ФОТО/ВИДЕО)
23. 11. 2022. у 15:17 >> 15:59

(МАПА) ЖЕСТОКЕ БОРБЕ КОД ПОКРОВСКА: Пуца украјинска одбрана, фронт је постао "пакао"
НА ФРОНТУ код Покровска поново се воде жестоке борбе. То подручје постало је епицентар руских напада, а украјински медији и војска описују ситуацију као изузетно тешка.
14. 05. 2025. у 08:43

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника
ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.
14. 05. 2025. у 09:19

"ЈА НЕ МОГУ ДА НАСТАВИМ БЕЗ ТЕБЕ" Потресна објава Наташе Нинковић: "Ово је најусамљенији дан мог живота" (ФОТО)
НЕМА дана кад не мисли на своју мајку...
14. 05. 2025. у 11:32
Коментари (74)