ЕВО, МИ ВАМ КАЖЕМО, НЕЋЕМО КОСОВО У УН Вучић: Шта ћете сад? Да нас бомбардујете, да нам претите санкцијама?

Новости онлине

24. 11. 2022. у 11:31

-Ево ми вам кажемо ми нећемо Косово у УН, изричит је био председник Србије Александар Вучић, одговарајући на питања у вези са Косовом и Метохијом рекавши да је да инсистира на поштовању свих претходно постигнутих договора, као и да је договор постигнут у Бриселу мала тактичка победа.

ЕВО, МИ ВАМ КАЖЕМО, НЕЋЕМО КОСОВО У УН Вучић: Шта ћете сад? Да нас бомбардујете, да нам претите санкцијама?

Фото: Пинк Принтскрин

- Што се тиче планова о којима говоре, на шта сам се ја више пута насмејао и рекао да сте већ добили наш одговор у форми нон-пејпера, поводом вашег нон-пејпра, а добили сте и мој усмени одговор у Бриселу, шта су наше црвене линије и о чему нећу да разговарам. За то време није проблем, претите прекидом преговора, разговора. Није проблем, прекините их. Зар мислите да неко озбиљан у свети може да се хвали тиме што је прекинуо разговоре. Па како ћете онда да решавате проблеме? Ево ми вам кажемо ми нећемо Косово у УН. И шта ћете онда, да нас бомбардујете, да нам претите санкцијама, на основу ког акта на основу чега, кад је читав међународно-прави оквир на страни Србије. Знам колико нас чека компликована ситуација, морам да признам да су ЕУ и САД представници били рационални. Све ово је буквално мучење - рекао је Вучић.

– Пре само десет дана када смо били на ивици сукоба, сви су говорили што причате о таблицама, нама је потребан мир, нећемо сукобе, нећемо ратове. Кад донесете одлуку која значи очување мира, онда говоре шта сте издали, шта сте донели. Инсистирам на поштовању свих претходно постигнутих договора. Таблице КМ остају и опстају. КМ таблице што се нових аутомобила тиче њих има 90 на годишњем нивоу. Оно што је за нас важно преговори трају, КМ таблице важе. Ово је статусно једна мала тактичка победа. Чекају нас тешка времена, задовољан сам што смо сачували мир за наш народ – рекао је Вучић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (3)

ХРВАТСКИ ХУЛИГАНИ НАПАЛИ СРБЕ - ДЕВЕТ ХРВАТА ЗАВРШИЛО У БОЛНИЦИ: Детаљи туче навијача у Тузли