"КУРТИЈЕВА МАРИОНЕТА НЕНАД РАШИЋ" Петковић: Он не представља српски народ, за њега Срби нису гласали

Биљана Ристивојевић

01. 12. 2022. у 12:59

ИМЕНОВАЊЕМ Ненада Рашића за министра за заједнице и повратак Привремених институција самоуправе, Аљбин Курти је брутално прекршио сопствени такозвани устав и још једном погазио права српског народа на Косову и Метохији, саопштио је Петар Петковић, директор Канцеларије за КиМ.

КУРТИЈЕВА МАРИОНЕТА НЕНАД РАШИЋ Петковић: Он не представља српски народ, за њега Срби нису гласали

Фото: Принтсцреен/РТС

- Куртијева марионета Ненад Рашић заједно са Радом Трајковић не представља српски народ на Косову и Метохији, за њега Срби нису гласали на последњим изборима, већ представља Аљбина Куртија и његову милитантну политику према свему српском на КиМ. То показују и резултати са последњих избора на КиМ на којима је листа коју је креирао Рашић освојила 0,173 одсто гласова, за разлику од Српске листе за коју је гласало скоро 96 одсто српског народа - наводи даље Петковић.

- Чак и унутрашњи тзв. највиши правни акт Приштине у члану 96, став 5 предвиђа да избор министра привремених институција самоуправе мора имати подршку већине посланика српске заједнице, у овом случају Српске листе, а такву подршку Курти никада не би добио од посланика Српске листе за избор своје марионете на министарско место.

- Избор Рашића највећи је доказ онога на шта све време упозоравамо, да на КиМ постоје Куртијеви Срби који су спремни на све зарад личног интереса и дила са Приштином. Због тога Српска листа као бедем останка и опстанка српског народа на овим просторима једина има подршку званичног Београда и своје државе и никада неће служити властима у Приштини и Аљбину Куртију већ једино свом народу - закључује Петковић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.

13. 02. 2026. у 12:40

Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније

Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније

ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.

15. 02. 2026. у 09:19

Коментари (1)

НИКОЛА ЈОКИЋ ИСПРЕПАДАО БАРАКА ОБАМУ! Дибидус неочекивана сцена на НБА Ол-стар утакмици! (ВИДЕО)