СРБИ НЕ ОДУСТАЈУ, И ДАЉЕ НА БАРИКАДАМА: Рано јутрос снажна детонација у Северној Митровици, јутро за сада мирно (ВИДЕО)

Новости онлине

11. 12. 2022. у 07:59

СРБИ са севера Косова и Метохије провели су ноћ на барикадама, тренутно је ситуација мирна. У Северној Митровици се око три ујутру чула јака детонација.

СРБИ НЕ ОДУСТАЈУ, И ДАЉЕ НА БАРИКАДАМА: Рано јутрос снажна детонација у Северној Митровици, јутро за сада мирно (ВИДЕО)

Фото: Јутјуб/Kosovo Online

Према последњим информацијама административни прелази Јариње и Брњак и даље су затворени, полиција тзв. Косова не допушта прелаз ни аутомобилима нити пешке.

Подсетимо, грађани на северу КиМ почели су да се окупљају и постављају барикаде након што је јуче ухапшен Дејан Пантић. 

Пантић, који је недавно напустио полицију тзв. Косова, када су Срби изашли из институција, ухапшен је на административном прелазу, док се враћао из правца Рашке, а у тренутку хапшења био је са супругом.

- Стране службе покушале су да му залепе нешто, али нису успеле ништа. И сада не знају како да изађу из овога, јер морају да нађу двојицу лажова - сведока, као што су отимали Србима станове. Не знају како да се извуку из ове приче - казао је синоћ председник Вучић.

Током јучерашњег дана дошло је до низа инцидената, па су тако специјалци РОСУ на путу Лучка Река-Газиводе код места Рибњак зауставили и више од сат времена брутално малтретирали Давора Марковића и његовог сина Андрију из Зубиног Потока.

Марковићи су репортеру Косово онлајн детаљно испричали детаље драме коју су преживели.

- Враћали смо се из села, кад смо у мраку видели РОСУ полицајце који су нас зауставили и одмах избацили из аута. Без икаквог разлога су нас бацили на асфалт и Андрија је главом ударио. Онда су нас убацили у канал поред пута који је пун блата и воде. Ту су нас држали више од сата - прича Давор Марковић за Косово онлајн.

По његовим речима, док су лежали у каналу из оклопних возила РОСУ специјалаца чула се дуга пуцњава ка околним брдима.

- Пуцали су ка селима горе. Нас су држали у оном блату, изули нам чизме и чарапе. Ударали су нас по ногама. У шоку сам. Имам притисак велики. Син ми је повређен, жена кад је чула шта се десило добила је притисак 200 - говори у даху Давор.

(Косово Онлине)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку

ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.

07. 12. 2025. у 13:36

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића

ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.

07. 12. 2025. у 11:41

Коментари (1)

Аудио БМ слушни апарати – гратис батерије за целу годину