ИГОР СИМИЋ О ОДРЕЂИВАЊУ ПРИТВОРА ДЕЈАНУ ПАНТИЋУ: Принцип "кадија те тужи, кадија ти суди"

У поступку у коме тужилаштво није предочило ниједан доказ против Дејана Пантића, кога очигледно косовска полиција држи на непознатој локација попут отмичара, косовски суд је по принципу “кадија те тужи, кадија ти суди” одредио једномесечни притвор, наводи функционер Српске листе Игор Симић.

ИГОР СИМИЋ О ОДРЕЂИВАЊУ ПРИТВОРА ДЕЈАНУ ПАНТИЋУ: Принцип кадија те тужи, кадија ти суди

Фото: Танјуг

- Делује нереално у 21. веку на тлу Европе, али је на овим просторима то свакодневица, господин Пантић од тренутка када је отет од стране косовске полиције није имао контакт са својом породицом и адвокатом, нити му је омогућено да их обавести где се налази и у каквом је здравственом стању, имајући у виду да је тежак срчани болесник.

У таквим околности, више је него очигледно да ово није правни процес већ класично институционално насиље са циљем нескривеног прогона српског народа на овим просторима. Породице Аџић и Пантић данима пролазе агонију јер су њихови чланови криви јер су Срби, и зато јер господа међународни представници не хају за патње нашег народа.

Желим да поновим да је хапшење Срба на основу некаквих тајних спискова Приштине срамота на образу међународне заједнице која ниједним гестом ни изјавом није осудила овакав притисак на Србе. Поштована господо Дејан Пантић је невин, као и Миљан Аџић и сви остали које је Приштина ставила на списак за хапшење и захтевамо да најхитније зауставите овакав прогон који дестабилизује прилике на терену - написао је Симић на Фејсбуку.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини

ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.

07. 06. 2026. у 13:37

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²

"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."

02. 06. 2026. у 21:24

Коментари (0)

АМЕРИКАНЦИ У ШОКУ: Ево шта је Иран данас одлучио