КАКО ЗА КИПАР ВАЖИ, А ЗА СРБИЈУ НЕ? Одговор премијерке на лицемерје Немаца
ПРЕМИЈЕРКА Ана Брнабић рекла је данас да се примењују дупли стандарди у међународним односима према територијалним споровима и навела пример Кипра и КиМ које је немачко Министарство спољних послова третира на различите начине.
Фото: Профимедиа/Илустрација
- Немачко Министарство спољлних послова је рекло да решење две Немачке није опција за Кипар, него је једино решење кроз УН и поштовање релевантних резолуција УН. Дакле, две државе није опција за Кипар, а када говоре о Србији то је ваљда једина опција и није опција поштовање резолуција УН. Али таква је реалност и ми морамо да радимо у тим оквирима, да очувамо Србију и председник Вучић ради на томе - рекла је премијерка за ТВ Пинк.
Објаснила је да се мора радити на економском јачању Србије паралелно са заштитом националних интереса у политичкој сфери.
- Политички морате да штитите интересе нашег народа, укључујући КиМ, али с друге стране морате и даље да градите мостове са онима који кажу да за Кипар резолуција УН важи, а на Србију никако не сме да се примени - приметила је премијерка Брнабић.
БОНУС ВИДЕО: АПЛАУЗ ЗА МАЛЕ ЈУНАКЕ - Цело Штрпце аплаудирало деци и младићима који су мучки нападнути
Препоручујемо
ДОНЕЛА ИЗНЕНАДНУ ОДЛУКУ: Ћана жели да промени име - разлог је урнебесан!
10. 01. 2023. у 19:36
ПРИВЛАЧЕ НЕСРЕЋУ И БЕДУ: Ових 10 ствари никако не узимајте ако их нађете на улици
10. 01. 2023. у 22:07
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
МАЂАР ИЗАШАО НА БАЛКОН ДА ПОЗДРАВИ НАРОД: Доживео велики шок и непријатност (ВИДЕО)
АКТУЕЛНИ премијер Мађарске Петер Мађар, доживео је велику непријатност приликом обраћања грађанству.
07. 06. 2026. у 12:19
"АКО КОРИСТИШ МЕГАФОН, ОНДА ТО НЕМОЈ НАЗИВАТИ ПИСМОМ" Песков оштро о Зеленском: Да је заиста желео да га преда Путину, могао је то да учини
ДА је Владимир Зеленски заиста желео да преда писмо руском председнику Владимиру Путину, могао је то једноставно да учини, без јавног објављивања, изјавио је портпарол Кремља Дмитриј Песков.
07. 06. 2026. у 13:37
НАСТАЈЕ НОВА ДРЖАВА? Српске комшије се уједињују са суседима - за моћну државу од 22 милиона душа и 272.200 км²
"УНИОНИСТИЧКИ покрет је одувек постојао и он је и даље жив унутар нашег друштва. Несумњиво је да је ова дискусија легитиман део политичког процеса у земљи. Ја лично никада не бих могао да гласам против уједињења."
02. 06. 2026. у 21:24
Коментари (0)