Одложено суђење по тужби Андреја Вучића против Божидара Прелевића

Танјуг

27. 02. 2023. у 12:42

У ТРЕЋЕМ основном суду у Београду данас је за 19. септембар одложено суђење адвокату Божидару Прелевићу по приватној тужби брата председника Србије, Андреја Вучића.

Одложено суђење по тужби Андреја Вучића против Божидара Прелевића

Фото: Н. Параушић

Прелевић је тужен на накнаду нематеријалне штете и повреде части. Суђење је одложено јер је поступајућа судија на боловању, а тужени Прелевић такође није дошао.

Бранибор Јовичић, Вучићев адвокат је новинарима испред суда рекао да је тужба поднета пре три године, а да је до данас одржано само једно рочиште.

- Гнусне неистине које је изговорио против Андреја Вучића, обрукао је саму адвокатуру. Ми не знамо да ли у овом поступку поступа као адвокат, пошто је изјаву дао као адвокат, или као новинар јер је пре пар дана доставио новинарску легитимацију непостојеће државе - рекао је Јовичић.

Адвокат је истакао да Прелевић и његова политичка опција на тај начин желе опет да “ударе” на председника Србије Александра Вучића, што је како је оценио “лицемерно, некоректно и безобразно”.

- Ми се уздамо у правосуђе, уздамо се да ћемо што пре издејствовати закониту и правичну одлуку и да ће Прелевић платити за гнусне неистине које је изрекао против Андреја Вучића - поручио је адвокат.

Додао је да ће након следећег рочишта открити детаље тужбе, када буду саслушане парничне стране.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСИ ДОНЕЛИ ОДЛУКУ: Нафтна компанија продаје своју имовину у иностранству због санкција САД-а

РУСКА нафтна компанија Лукоил саопштила је данас да, због увођења рестриктивних мера неких држава против те фирме и њених подружница, намерава да прода своју имовину у иностранству.

27. 10. 2025. у 21:49

ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ! Водитељка одбрусила Вељку - Озбиљан комплекс!

"ЦЕЦИН СИНЕ, ЋУТИ И УДАРАЈ, ЗА БОЉЕ И НИСИ!" Водитељка одбрусила Вељку - "Озбиљан комплекс!"

НАКОН што је боксер Вељко Ражнатовић покушао да исмеје перформанс водитељке Јоване Јеремић, који је уприличила током прославе њеног рођендана, она му је брзо јавно узвратила, у свом стилу.

26. 10. 2025. у 10:48

Коментари (3)

ПОНОСАН САМ НА ГЕЈ ВЕТЕРАНЕ! Некад отказ из војске због сексуалности, сад краљ открива споменике (ВИДЕО)