"ВУЧИЋ ЈЕ ЧОВЕК КОЈИ НАС ЈЕ ОКУПИО И УЈЕДИНИО": Торбица о говору председника на обележавању Дана сећања
ПОТПРЕДСЕДНИК Покрета социјалиста и народни посланик Бојан Торбица изјавио је данас да је Александар Вучић, обраћајући се синоћ на централној државној манифестацији поводом обележавања Дана сећања на страдале у злочиначкој НАТО агресији 1999. године, још једном показао да је са разлогом председник свих Срба и да је једина политичка личност која може да окупи и уједини целокупан српски народ.
Фото: ПС
Торбица је уједно упитао зашто није одржан час у школама о страдању Срба у мартовском погрому и за време НАТО агресије.
- Свако од нас, ко је синоћ био на Тргу Светог Ђорђа у Сомбору, осетио је понос што припада српском, херојском и слободарском народу. Александар Вучић је човек који нас је окупио и ујединио и својим бриљантним говором још једном истакао да Србију нико неће понижавати и умањивати и зато Александар Вучић не заслужује да буде усамљен у борби за очување српских националних интереса и ми из Покрета социјалиста нећемо га оставити самог у тој борби. Међутим, било је на тргу у Сомбору и појединаца који нити мисле, нити раде у складу са интересима српског народа и државе - рекао је Торбица.
Он каже да мора јавно да пита, да ли је помоћ у борби Александра Вучића за Србију и чињеница да јуче ни у једној школи основној или средњој није одржан јавни час на ком би ђацима било објашњено шта се то и због чега десило њиховој држави и народу пре 24 године.
- Да ли је могуће да није одвојен ни један минут за објашњење младима да није било никакве хуманитарне интервенције пре 24 године, већ да се ради о најбруталнијој агресији НАТО пакта током које је убијено 78 деце. Да ли је помоћ у борби Александра Вучића за Србију и то што је неко у Министарству образовања донео одлуку да се не одржи ни посебан час посвећен погрому Срба на Косову и Метохији 17. марта 2004. године? Који је разлог да се не одржи час и подсети на страдање Срба од стране шиптарских терориста? Крајње је време да се Србија и српски народ коначно ослободе од паразита који проводе туђе агенде чинећи штету народу Србије и самом Вучићу - поручио је потпредседник Покрета социјалиста и народни посланик Бојан Торбица.
БОНУС ВИДЕО: ОТИМАЈУ НАМ ДЕДОВИНУ, А ВРЕБАЈУ И СНАЈПЕРИМА - Срби код Лепосавића одлучни у намери да одбране своје
Препоручујемо
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (31)