ЗА ОДЛАГАЊЕ ИЗВРШЕЊА ЗАТВОРСКЕ КАЗНЕ ИВАНУ ТОДОСИЈЕВИЋУ: Адвокат уложио жалбу Основном суду у Приштини

АДВОКАТ Небојша Влајић упутио је данас Основном суду у Приштини жалбу за одлагање затворске казне Ивану Тодосијевићу председнику Привременог органа општине Звечан, који је пресудом Апелационог суда осуђен на годину дана затвора због наводног изазивања „мржње и нетрпељивости“, односно због изјаве коју је изрекао о Рачку.

ЗА ОДЛАГАЊЕ ИЗВРШЕЊА ЗАТВОРСКЕ КАЗНЕ ИВАНУ ТОДОСИЈЕВИЋУ: Адвокат уложио жалбу Основном суду у Приштини

Иван Тодосијевић

Наиме, Тодосијевића, који је на обележавању двадесетогодишњице НАТО бомбардовања наше земље казао да је случај Рачак измишљен, Основни суд у Приштини осудио је 2019. године на две године затвора, што је потом потврдио и Апелациони суд, али је после жалбе тзв. Врховни суд Косова вратио случај на почетак тако да је Основни суд у Приштини октобра месеца прошле године умањио Тодосијевићу казну на годину дана, што је потврдио и Апелациони суд који му је прошле седмице уручио решење за издржавање казне.

Поводом ове пресуде реаговали су политички представници Срба са Косова и Метохије који сматрају да је вербални деликт због кога је изречена пресуда Тодосијевићу недопустив у 21. веку и позивају међународну заједницу да реагује на како истичу срамну и пресуду усмерену против свих Срба на Косову и Метохији. Иначе, према одлуци Апелационог суда Тодосијевић је данас требао да се јави на издржавање затворске казне.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ОРБАН СЕ ОГЛАСИО ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ У ЗЕМЉИ: Издао хитно упозорење

ЛИДЕР мађарске опозиционе странке Фидес и бивши премијер земље Виктор Орбан оптужио је данас владу странке Тиса да води земљу ка диктатури, након полемике изазване изјавама бившег председника Јаноша Адера о планираним сменама државних функционера.

05. 07. 2026. у 12:34

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу Ја волим Србију: Тако су стајале ствари...

Огласила се Косјерина после вести да је Мирка мења у квизу "Ја волим Србију": "Тако су стајале ствари..."

ВЕСТ да би глумица Мирка Васиљевић од септембра могла да преузме водитељску улогу у квизу "Ја волим Србију", уместо досадашње водитељке Драгане Косјерине, изазвала је велику пажњу јавности.

05. 07. 2026. у 21:54

Коментари (3)

ЛУДНИЦА НА МЕЧУ МЕКСИКО - ЕНГЛЕСКА! Пет голова, два пенала и црвени картон - ово се први пут догодило на Астеки!