"ОВИ ИЗ КВИНТЕ МОГУ ДА СЕ ДУРЕ КОЛИКО ХОЋЕ" Вучић: Хил је озбиљан интелектуалац и он разуме ситуацију
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се грађанима током полагања камена темељца за изградњу новог спортско-рекреативног центра "Раднички" у Београду.
Фото: Новости
- Што се тиче Кристофера Хила, он је озбиљан човек, интелектуалац и разуме ситуацију. Да ли је он увек на нашој страни и да ли смо ми увек сагласни са његовим ставовима, не, нисмо, нити је он са нашим. Не треба то ни да очекујемо. Он је заступник америчке политике. Али он је човек ширих разумевања и схватања од многих. И он може да разуме како ствари стоје за разлику од неких других - рекао је Вучић и додао:
- Што се тиче њих из Квинте, рекао сам истину, могу да се љуте колико хоће, као и за ове стручњаке што пишу извештаје. Кажу огромне су руске инвестиције у Србију. Не видим да је проблем, али нек наведу једну. Објасниће да овде нема демократије, али зато када имате изборе када изађе 1 посто, то је милина од плурализма, чудо од демократије и то у полицијским контејнерима. Са друге стране, ја сам им захвалан, помажу да урадимо Голубац, Фетислам. Што се тиче политичких придика, чујете, пустите, кажете сагледаћемо - рекао је председник.
Председник је такође прокоментарисао и Јаблановићеву одлуку:
- Што се Јаблановића тиче, паметна одлука. Од Срба који живе на северу, неће им изаћи 100. Ови људи праве циркус са запада. Мисле да могу да натерају Србе да заволе независно Косово на силу. Неће српски народ, ујединили су српски народ, људе који различито мисле. Неће да иде у полицијски контејнер и гласа за окупационог гаулајтера Куртија. Шта ће бити дан после, Срби ће да опстану упркос свим напорима да их протерају, и даље ће да воле своју државу Србију.
Препоручујемо
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
"САМО ЈЕ ПАЛА, КАО ПОКОШЕНА" Страшна трагедија Милоша Бојанића, преминула је у 48. години
ОВАЈ губитак је оставио неизбрисив траг на његову породицу...
03. 04. 2026. у 15:33
Коментари (253)