"ДУБОКО СМО ЗАБРИНУТИ ЗБОГ СИТУАЦИЈЕ НА СЕВЕРУ": Лајчак се огласио после састанка са Куртијем
СПЕЦИЈАЛНИ представник ЕУ за дијалог Београда и Приштине Мирослав Лајчак саопштио је данас, након што се синоћ заједно са изаслаником САД за Западни Балкан Габријелом Ескобаром састао са тзв. премијером привремених приштинских институција Аљбином Куртијем, да су дубоко забринути због ситуације на северу КиМ.

Фото Танјуг
- Амерички изасланик Габријел Ескобар и ја смо се састали са Аљбином Куртијем и Бесником Бислимијем. Дубоко смо забринути због ситуације на северу и позивамо на хитну деескалацију на терену, ванредне изборе уз учешће Срба на Косову и повратак дијалогу о нормализацији - написао је Лајчак на Твитеру.
Лајчак је у понедељак увече, након састанка са Куртијем, изјавио да су он и Ескобар затражили да дође до смиривања ситуације на северу КиМ, одржавања нових избора и повратка дијалогу.
Препоручујемо

ЉУБАВ КАО НА ФИЛМУ: Милан Бабић преминуо је у фотељи од туге за супругом Радмилом
05. 06. 2023. у 09:34

МОНСТРУОЗНО! Овај хоће да влада Србијом! Жене му криве кад их неко силује или пребије!
ВУК Нектаријевић, студент блокадер са Машинског факултета у Београду, који је тобож бициклом ишао у Стразбур, има у најмању руку проблематичне ставове.
20. 04. 2025. у 14:35

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (4)