"ВРЕМЕ ЈЕ ДА ПРИШТИНА НАПОКОН ИСПУНИ СВОЈЕ ОБАВЕЗЕ" Вучић се састао са Лајчаком и Ескобаром

Novosti online

06. 06. 2023. у 19:25

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се са специјалним представником Европске уније за дијалог Београда и Приштине и друга регионална питања Западног Балкана Мирослав Лајчак, замеником помоћника америчког државног секретара и специјалним изаслаником САД за Западни Балкан Габријелом Ескобаром.

ВРЕМЕ ЈЕ ДА ПРИШТИНА НАПОКОН ИСПУНИ СВОЈЕ ОБАВЕЗЕ Вучић се састао са Лајчаком и Ескобаром

Фото: Инстаграм

- Србија је од првог дана била конструктиван, доследан и поуздан партнер у свим процесима који би водили очувању стабилности целог региона. Поручио сам да је време да Приштина напокон испуни своје обавезе, а пре свих формирање Заједнице српских општина у складу са Бриселским споразумом. Желим да верујем да део међународне заједнице који има највећи утицај на Приштину, има и механизме који могу да доведу до коначне реализације обавеза које је Приштина прихватила и потписала пре више од једне деценије - поручио је Вучић на Инстаграму.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: Време је да се прогоне људи

ТРАМП НАЈАВИО ВЕЛИКУ АКЦИЈУ ЗБОГ РУСИЈЕ: "Време је да се прогоне људи"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп изјавио је данас да намерава да "прогони људе" који су, по његовој оцени, покушали да се мешају у председничке изборе 2016. године тако што су тврдили да је Русија покушала да утиче на резултат.

22. 07. 2025. у 21:28

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (221)

РУСИ СЛАВЕ: Русија добила сјајну вест из Београда