ВЕСИЋ У САРАЈЕВУ: Србија и БиХ ће бити повезане са два ауто-пута и две брзе саобраћајнице, што није било ни у СФРЈ (ФОТО)
МИНИСТАР грађевинарства, саобраћаја и инфраструктуре Србије Горан Весић боравио је данас у посети Сарајеву, где је са министром комуникације и промета Босне и Херцеговине Едином Фортом разговарао о јачању саобраћајних, друмских и железничких веза и планирању заједничких пројеката.
Фото: Министарство грађевине
Весић и Форто сагласили су се да су добре ствари пред Србијом и БиХ, које заједнички могу да реализују важне пројекте, на добробит грађана и привреде обе земље, истичући да ће Србија и БиХ бити повезане са два ауто-пута и две брзе саобраћајнице, што никада раније није био случај чак ни у време Југославије.
Министри су оценили и да би пројекат заједничких „тагова“ између Србије и БиХ могао да заживи што пре.
Такође, договорили су да две земље заједнички дигитализују транспортне дозволе, чиме ће Србија и БиХ посати прве у Европи које су на такав начин олакшале транспорт и промет робе.
Фото: Министарство грађевине
Србија и БиХ би могле заједнички пред ЕУ да кандидују пројекат модернизације и електрификације пруге Београд – Сарајево, што би, како је истакао министар Весић, био први заједнички пројекат после много деценија.
Један од најзначајнијих пројеката је изградња ауто-пута Београд – Сарајево, а Весић је свог босанског колегу информисао да би деоница Kузмин – Сремска Рача требало да буде завршена до краја ове године.
Готово цео нови мост преко Саве је завршен, а почела је и изградња заједничког прелаза. Фото: Министарство грађевине
„Важно је да ауто-пут ка Сарајеву заживи што пре а на страни наших пријатеља из Федерације БиХ и Републике Српске је да што пре одреде трасу и наравно да почну са изградњом”, рекао је Весић.
Додао је да се увелико ради и брза саобраћајница Рума – Шабац – Лозница, на којој ће део од Руме до Шапца бити готов до краја ове, а од Шапца до Лознице до краја 2024. године. Нагласио је да ће се градити и одвојак брзог пута Слијепчевић - Бадовинци тако да ће два гранична прелаза Шепак и Бадовинци бити повезани модерном саобраћајницом.
Весић је пренео да је Србија пред уговарањем изградње деонице Пожега – Kотроман, која би могла да почне да се гради наредне године.
„Све добре вести“, констатовао је министар Форто на састанку.
Фото: Министарство грађевине
Препоручујемо
СПРЕМНИ СМО НА СПЕЦИЈАЛНУ ОПЕРАЦИЈУ: Вучић открио шта је план ако се Руси не договоре са изабраним партнерима око продаје НИС
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић на седници Владе дао је предлог Влади да уколико Руси са изабраним партнерима не договоре око купопродаје НИС, да ми као Србија морао да понудимо бољу цену.
16. 11. 2025. у 17:11
ЗЕЛЕНСКИ АЛАРМИРАО ЕВРОПУ: Русија ће покренути велику агресију на континент, позната и година
УКРАЈИНСКИ председник Володимир Зеленски тврди да Русија планира да покрене велику агресију на европском континенту 2029. или 2030. године, наводећи да на то указује повећана руска производња оружја.
13. 11. 2025. у 10:54
ЗВУЦИ СЕКСА У БРИТАНСКОМ ПАРЛАМЕНТУ: После скандала - ухапшена два мушкарца
ДВОЈИЦА мушкарца ухапшена су, па пуштена на слободу уз кауцију, након што је мобилни телефон постављен у Доњем дому британског парламента како би пуштао "сексуалне звукове" током посланичких питања британском премијеру Киру Стармеру.
16. 11. 2025. у 20:32
Коментари (0)