ВУЧИЋ: Ми смо као опозиција тражили изборе, а они чекају "пендрек спаса"

Новости Онлајн

12. 06. 2023. у 21:22

ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић је у гостовању у емисији "Ћирилица" на ТВ Хепи говорио о новом захтеву протеста да Србија уђе у НАТО пакт.

ВУЧИЋ: Ми смо као опозиција тражили изборе, а они чекају пендрек спаса

Фото: Принтскрин/Хепи

Вучић каже да су организатори нервозни.

- Очекивали су кордон полиције кад дођу испред Председништва. Знате те трикове. Чекају "пендрек спаса". Он се користи кад не знате шта ћете, па користите то као политичко оружје - казао је Вучић.

Он је подсетио да је Ранко Панић убијен на протестима за време власти Бориса Тадића.

- Тада смо, као опозиција, тражили изборе. Тада медији нису смели ништа да објаве против Тадића, Ђиласа...Постојао је радио "Фокус" са локалном фреквенцијом и ништа више. Касније је настала "Правда" са малим тиражом. Све остало је било у рукама режима. Ипак, ми смо тражили изборе, а не да нам предају власт. Било је јасно да имају кризу легитимитета. Али, нису хтели ни да чују за изборе - подсетио је Вучић.

Каже да је власт питање легитимитета, а не заузимање зграда.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СЛИКА ИЗ СРБИЈЕ КОЈА СЛАМА СРЦЕ: Трагичан разлог зашто рода 2 дана не напушта згариште - изгорело 2 хектара жита

СВАКЕ године, упркос молбама и апелима, велики број људи пали стрљику и на тај начин долази до пожара у којима страдају туђи усеви, али нажалост и животи невиних бића.

27. 06. 2025. у 16:50

Коментари (97)

Тржишта уздрмана, али ова жаба остаје зелена: Wалл Стреет Пепе (WЕПЕ) скаче 84%