"ГАЗЕТА ЕКСПРЕС": Шолц, Макрон и Мелонијева писмом траже од Куртија деескалацију
ПРЕМИЈЕР привремених приштинских институција Аљбин Курти добио је писмо француског председника Емануела Макрона, немачког канцелара Олафа Шолца и италијанске премијерке Ђорђе Мелони у којем се од њега још једном тражи да деескалира тензије на северу КиМ, јавља "Газета експрес".
Фото: Твитер/@admirim
Писмо је слично у среду објављеном одговору високог представника ЕУ за спољну политику Жозепа Бореља Куртију, али без детаљних захтева, преноси приштински лист.
Влада у Приштини до сада није послала обавештење о примљеном писму нити његовом садржају. Како наводи Газета, Борељово писмо је садржало конкретне захтеве од Куртија, тражећи од њега да повуче два градоначелника на северу из општинских канцеларија, да повуче полицију испред општина и да распише ванредне изборе.
Restoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTORestoran Miya Galerija
Breakfast Buffet svakog dana od 10:00 do 12:30
ZAPRATI I REZERVIŠI SVOJE MESTOПрепоручујемо
КУРТИЈЕВ ФУНКЦИОНЕР ПРЕТИ СЛАЊЕМ ВОЈСКЕ НА СЕВЕР: "Време је да КБС крене"
15. 06. 2023. у 14:44
КУРТИЈЕВИ БОТОВИ НАПАЛИ НЕМАЧКОГ АМБАСАДОРА: Родеова изјава "скандалозна" (ФОТО)
15. 06. 2023. у 14:35
"ТРЕБА ОДАТИ ПРИЗНАЊЕ ВУЧИЋУ И СРБИЈИ, МОРАМО ЗАШТИТИ СРБЕ ОД КУРТИЈА" Монтгомери очитао лекцију медијима у ЦГ о Косову и Метохији
У ИНТЕРВЈУУ за црногорски "Дан", Вилијам Монтгомери, бивши амерички амбасадор у СР Југославији, осврнуо се на ситуацију на Косову и Метохији.
15. 05. 2026. у 13:16
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
ФАРМЕР ОСТАВИО 5 КРАВА НА ПУСТОМ ОСТРВУ: 130 година касније научници нису могли да верују шта виде
ПРИЧА о пет крава остављених на изолованом острву Амстердам у Јужном океану прерасла је у једно од најнеобичнијих поглавља модерне биологије.
14. 05. 2026. у 14:24 >> 20:55
Коментари (3)