ЕСКОБАР ПОСТАВИО КУРТИЈА ГДЕ МУ ЈЕ МЕСТО: Ако тражи владавину права, ЗСО му је такође законска обавеза
СПЕЦИЈАЛНИ изасланик Сједињених Америчких Држава Габријел Ескобар поново је скренуо пажњу на захтев за формирање Заједнице српскихопштина.
Аљбин Курти / Фото Танјуг-АП
Ескобар је поновио да се формирање ЗСО мора испунити, рекавши да то није никакав нов захтев, већ напротив, оно што је Куртијева обавеза.
Коментаришући изјаве премијера привремних приштинских институција да настоји да успостави владавину права, Ескобар је додао да је испуњење ове обавезе део процеса.
- Чули смо доста о томе да Курти инсистира да све што он ради јесте да спроводи владавину права, али владавина права такође захтева да прихвати своје међународне обавезе... Дакле, ако желимо да говоримо о владавини права, онда је и ЗСО део тога“, рекао је он.
БОНУС ВИДЕО: АКЦИЈА СРПСКЕ ПОЛИЦИЈЕ - На територији централне Србије ухапсили до зуба наоружане Куртијеве специјале
Препоручујемо
КУРТИ ЗАКУКАО: Западни изасланици пристрасни, долазе са захтевима Београда;
08. 06. 2023. у 22:54
ЧЕКА ИХ ВЕЛИКИ ИЗАЗОВ: Средина јуна ће за ова три хороскопска знака бити прави пакао
16. 06. 2023. у 08:15
ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".
12. 03. 2026. у 19:25
ХОРОР У ХРВАТСКОЈ: Сви се хватали за главу, Американац једва остао жив (ФОТО/ВИДЕО)
СТРАШНЕ сцене виђене су у комшилуку на кошаркашкој утакмици.
13. 03. 2026. у 19:25 >> 19:26
Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)
ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.
14. 03. 2026. у 11:54
Коментари (101)