СВУДА СУ ЛЕКАРИ ХЕРОЈИ, САМО СУ ЗА КУРТИЈА КРИМИНАЛЦИ: Велики протест на КиМ - Колона креће од Косовске Митровице до Звечана (ФОТО/ВИДЕО)
ВИШЕ од хиљаду Срба окупило се данас у протестној шетњи, и кренули су од Споменика кнезу Лазару у Косовској Митровици ка Звечану.
Фото: Д. Зечевић
Колону дугу готово километар предводе доктор Драгиша Миловић, начелник КБЦ др Златан Елек, запослени у здравственим установама, пријатељи ухапшених и представници Српске листе.
Лекарима се успут прикључују грађани.
Фото: Новости
Фото: Д. Зечевић
Фото: Новости
Срби носе транспаренте на којима пише: "Стоп Куртијевом терору", "Свуда у свету лекари су хероји, само су за Приштину криминалци", "Далибор Спасић није крив", и друге на којима пишу имена неосновано ухапшених Срба.
Фото: Д. Зечевић
План је да шетњом до Звечана наши људи на миран начин искажу протест због терора који Приштина спроводи над њима.
ТРАМП ЗАПРЕТИО УКРАЈИНИ И ЕУ: Нема ништа од оружја ако се ваши европски савезници не придруже деблокади Ормуског мореуза
АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп запретио је да ће САД прекинути да снабдевају оружјем Украјину уколико европски савезници одбију да се придруже "коалицији вољних" за деблокаду Ормуског мореуза, јавља данас Фајненшел тајмс, позивајући се на изворе.
01. 04. 2026. у 22:03
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ВИЛИЈАМ МОНТГОМЕРИ: "Кад смо бомбардовали Србију, нисмо имали дозволу за прелет преко Хрватске - Туђман није знао! Подела КиМ једини излаз"
НЕДАВНО је обележена 27. годишњица од почетка НАТО агресије на Савезну Републику Југославију.
30. 03. 2026. у 20:11
Коментари (4)