МИТРОВИЦУ ХОЋЕ ДА УБАЦЕ У КУРТИЈЕВУ ЗАЈЕДНИЦУ: Све раде против Срба - изгласали одлуку о прикључењу Асоцијацији косовских општина

Новости Онлајн

30. 06. 2023. у 16:08

ПОСЛАНИЦА Самоопредељења у Скупштини општине Северна Митровица Аида Ферати-Дољи саопштила је данас да су одборници на седници изгласали да се Општина Северна Митовица придружи Асоцијацији косовских општина.

МИТРОВИЦУ ХОЋЕ ДА УБАЦЕ У КУРТИЈЕВУ ЗАЈЕДНИЦУ: Све раде против Срба - изгласали одлуку о прикључењу Асоцијацији косовских општина

Фото: Новости

Она је након седнице на Фејсбуку написала да је овај корак "показатељ посвећености јачању и сарадње локалних самоуправа".

- Данас је на седници Скупштини општине гласано у корист учлањења Северне Митровице у Асоцијацију косовских општина. Ово гласање показује посвећеност и подршку снажној сарадњи и јачању локалне власти. Сарадња и интеграција општина кључни су за решавање изазова и изградњу уједињенијег и одрживијег друштва за све - рекла је Дољи.

Извршни директор Асоцијације косовских општина Сазан Ибрахим рекао је да ће одлука Скупштине општине Северна Митровица бити упућена Министарству администрације и локалне самоуправе на оцену законитости, а затим се очекује да буде упућена у Асоцијацију на разматрање.

Асоцијација косовских општина (АКО) основана је 2001. године, као непрофитна организација, чији су чланови органи локалних самоуправа, изузимајућу српске општине.

БОНУС ВИДЕО: СРПКИЊА ПОРУЧИЛА КУРТИЈЕВОЈ ПОЛИЦИЈИ - "Нећеш да ме тераш из моје куће, ево хапсите ме"

(Косово онлајн)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИ ЋЕ НАПАСТИ ЕУ МНОГО РАНИЈЕ: Велико упозорење из Украјине, позната година и главна мета

РУСИЈА је померила своје планове за директну агресију са 2030. на 2027. годину, а Европа је све гласнија о ризику од директног сукоба, у којем би се балтичке државе могле наћи под окупацијом.

20. 12. 2025. у 09:41

Коментари (1)

THE DORCOL RESIDENCE ПРЕДСТАВЉЕН НА ДОГАЂАЈУ ГОДИНЕ: Нови стандард луксузног становања у Београду