ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ ИЗ БРИСЕЛА: Лопта је у дворишту Приштине када је реч о повратку дијалогу

ПРЕМИЈЕРКА Ана Брнабић изјавила је данас у Бриселу да је "лопта у дворишту" Приштине када је реч о повратку дијалогу о КиМ, као и да је неопходно да се, пре свега, престане са малтретирањем и хапшењем Срба на КиМ без икакавих доказа.

ПРЕМИЈЕРКА БРНАБИЋ ИЗ БРИСЕЛА: Лопта је у дворишту Приштине када је реч о повратку дијалогу

Фото: Танјуг/Сава Радовановић

Брнабић је истакла и да је потребно спровести повлачење специјалних јединица тзв. косовске полиције са севера КиМ.

На питање новинара да ли је било захтева од европских званичника данас у Бриселу за хитну деескалацију и повратак дијалогу и да ли су помињани рокови за нове изборе на северу КиМ, премијерка је, након учешћа на панел дискусији у организацији медијске платформе "Еурацтив Србија", на тему "ДА, АЛИ: Визија будућности Србије у Европској унији", рекла да су се чули ти захтеви, али да је то нешто о чему се још прича.

- Зато и долази Лајчак у Београду и о томе је и председник Вучић разговарао са премијерима Рутеом и Бетелом. Разговарали смо о томе и још немамо ништа финално, нити неке временске одреднице или тачно шта је све потребно да се уради, али свакако је лопта у дворишту Приштине -  истакла је Брнабићева.

Истакла је да је пре свега, неопходно да престане малтретирање и прогон Срба на КиМ и арбитрарна хапшња и привођења без икаквих доказа, као и малтетирања и тортуре над људима који су потпуно невини.

Премијерка је нагласила да сви имају доказе да су Срби који се приводе и хапсе потпуно невини, па чак и Еулекс и Приштина.

Брнабићева је рекла да је потребно на северу КиМ довести ситуацију у нормалу и цивилизацијске оквире.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

Коментари (40)

ОСВЕЖЕЊЕ, АДРЕНАЛИН И ПОРОДИЧНА ЗАБАВА: Водич кроз најбоље аква-паркове у Србији овог лета!