АМБАСАДОР РУСИЈЕ У БЕОГРАДУ: Делимо оцене Вучића, има разлога за посебну седницу СБ УН о Косову и Метохији
АМБАСАДОР Русије у Београду Александар Боцан-Харченко изјавио је да Русија у потпуности дели оцене председника Србије Алексадра Вучића поводом "неподношљиве ситуације" на Косову и Метохији и поручио да постоје сви разлози да се ситуација размотри на посебној седници Савета безбедности УН у циљу "праве деескалације, окончања прогона Срба".

Фото Д. Миловановић
Александар Боцан-Харченко је на Твитеру нагласио да се Русија залаже да се питање Косова и Метохије решава у међународно-правном оквиру резолуције 1244 СБ УН, уз потпуну транспарентност и објективност приступа свих учесника.
- У потпуности делимо оцене председника Србије Александра Вучића поводом неподношљиве ситуације на Косову и Метохији. Постоје сви разлози да се ситуација размотри на посебној седници СБ УН у циљу праве деескалације, окончања прогона Срба. Залажемо се да се косовско питање решава у међународно-правном оквиру резолуције 1244 СБ УН, уз потпуну транспарентност и објективност приступа свих учесника - навео је Боцан-Харченко.
Вучић је раније данас рекао да се Србија налази у до сада најтежој ситуацији по питању КиМ, али не својом кривицом, и да је у току етничко чишћење Срба са КиМ које спроводи приштински режим.
Председник Србије рекао је да ће тражити хитан разговор са генералним секретаром НАТО Јенсом Столтенбергом, као и сазивање хитне седнице Савета безбедности УН имајући у виду да су животи Срба на КиМ и њихова безбедност угрожени.

ВУЧИЋ СЕ ХИТНО ОГЛАСИО ИЗ АВИОНА: Стигла ми је фантастична вест од Ђорђе Мелони (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић огласио се из авиона и рекао да му је стигла фантастична вест из Рима.
04. 04. 2025. у 12:49

ПРОГЛАШЕНО ВАНРЕДНО СТАЊЕ У СЛОВАЧКОЈ: Дато упутство и за Србију,Аустрија ЗАТВОРИЛА 20-ак граничних прелаза да спречи ширење слинавке и шапа
МИНИСТАРСТВО пољопривреде Србије апеловало је недавно на све сточаре, ветеринаре и друге актере у сектору сточарства да предузму све неопходне мере како би спречили потенцијални унос болести слинавке и шапа у Србију и буду максимално одговорни.
08. 04. 2025. у 14:48 >> 18:42

ПРЕГЛАСНИ ДОК ВОДЕ ЉУБАВ Комшије Миме Караџића хтеле да сазову савет: "Виђамо Миму, старог вука, како да не"
ГЛУМАЦ Мима Караџић ужива већ неко време са четири деценије млађом Наташом Станић.
08. 04. 2025. у 12:13
Коментари (45)