"ВОЛЕО БИХ ДА НЕ МОРАМ ОВО ДА КАЖЕМ..." Огласио се Ховенијер после нове бруке у Приштини

Novosti online

13. 07. 2023. у 15:29

АМЕРИЧКИ представник у Приштини Џефри Ховенијер осврнуо се на тучу посланика у одметничком парламенту и истакао да прибегавање насиљу није прихватљив начин за изражавање неслагања.

ВОЛЕО БИХ ДА НЕ МОРАМ ОВО ДА КАЖЕМ... Огласио се Ховенијер после нове бруке у Приштини

Фото: Printscreen/Kanal 10/youtube

- Волео бих да не морам ово да кажем: прибегавање насиљу никада није прихватљиво средство за изражавање неслагања. У свакој демократији често постоје велике разлике. Али разлике треба да се решавају кроз размену идеја - основна сврха законодавног тела сваке демократије - казао је он.

Подсћамо, инцидент данас у одметничкој скупштини у Приштини иницирао је заменик премијера и главни преговарач у дијалогу Приштине и Београда Бесник Бисљими када је поцепао транспарент "здраво" који су поставили опозициони посланици.

Након тога је реаговао посланик ДПК Мергим Љуштаку који је пришао лидеру албанских сепаратиста са Косова и Метохије Аљбину Куртију за говорницом и полио га водом из чаше. На то је устао Бесник Бисљими и гађао флашицом воде Љуштакуа.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: Ситуација је више него критична, убијају нам људе

ПОКРОВСК ПРЕД ПАДОМ, РУСКИ ВОЈНИЦИ У ЦЕНТРУ ГРАДА: "Ситуација је више него критична, убијају нам људе"

НАЈМАЊЕ 250 руских војника налази се у Покровску, где учествују у уличним борбама и убијају украјинске војнике, посебно оператере дронова, преноси Украјинска правда позивајући се на официре из две бригаде које делују у том подручју.

25. 10. 2025. у 19:17

Коментари (1)

ВЕЛИКА ПОБЕДА СРПСКЕ ЛИСТЕ: ЦИК у Приштини објавила коначне резултате локалних избора у 35 општина