БРНАБИЋ: Сваке године повећавамо буџет за лечење деце у иностранству

Novosti online

16. 07. 2023. у 22:03

ПРЕДСЕДНИЦА Владе Ана Брнабић изјавила је вечерас да је здравствени систем Србије изузетно социјално оријентисан, а када је у питању лечење деце у иностранству каже да је направљен искорак 2014. године од када се сваке године повећава буџет за ту намену.

БРНАБИЋ: Сваке године повећавамо буџет за лечење деце у иностранству

Фото: Принтскрин ТВ Пинк

Брнабић је на ТВ Пинк рекла и да није само случај у нашој земљи да се шаљу смс поруке за лечење деце, те да не постоји земља у свету која лечи све пацијенте иновативним терапијама.

Коментаришући то што је председник Србије Александар Вучић најавио да ће држава и додатно помоћи лечење тешко оболеле деце, Брнабић је на ТВ Пинк рекла да је важно да се разуме да не постоји земља која плаћа све такве терапије и за све ретке болести.

Навела је да је тек 2014. године на иницијативу тадашњег председника владе Александра Вучића направљен републички фонд за лечење деце у иностранству, деце од ретких болести, као и деце која не болују од ретких болести, али за које не постоји адекватна терапија у нашој земљи.

- Направљена је комисија и сва деца иду у иностранство да се лече или ми доводимо набоље лекаре из иностранства да лече ту децу у Србији. Тај искорак је направљен тек 2014. године и од тада, на иницијативу Вучића сваке године се повећава буџет и сада смо дошли до неких изузетно импресивних цифара - рекла је она.

Додала је да је здравствени систем у нашој земљи изузетно социјално оријентисан и да имамо изразито социјалну државу.

 

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

"ТРАМП ТАМО ДА ИЗБАЦИ 1000 ВОЈНИКА НА ОСТРВО, НИКО МУ СЕ НЕЋЕ СУПРОСТАВИТИ" Вучић о Гренланду - Када питам а како Косово, сви спусте главу!

ГОВОРЕЋИ јутрос у емисији "Јутро" на Телевизији Прва, председник Србије Александар Вучић дотакао се и лицемерја међународне заједнице када је у питању однос који сада имају по питању Гренланда и онај који су некада имали по питању Косова и Метохије.

25. 01. 2026. у 13:20

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

У ФЕБРУАРУ ПОТПУНИ КОЛАПС ПОЛАРНОГ ВРТЛОГА? Хладна маса заледиће Европу, ево шта нас очекује

НАКОН стратосферског загревања почетком фебруара, најновије прогнозе показују потенцијални потпуни колапс поларног вртлога, што ће на крају довести хладан ваздух и у Европу, пише Severe Weather Europe.

23. 01. 2026. у 14:21

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: Имам проблем што ради на националној телевизији

ДЕВАЛВИРАЛА ЈЕ ЈУТАРЊИ Колега оштро о Јовани: "Имам проблем што ради на националној телевизији"

ВОДИТЕЉ Огњен Несторовић без улепшавања и задршке проговорио је о свом односу са Јованом Јеремић, колегиницом која данас ради у медијској кући у којој је он некада градио своју новинарску и водитељску каријеру.

25. 01. 2026. у 20:42

Коментари (24)

РАТ У ХРВАТСКОЈ ИХ РАЗДВОЈИО: Глумац ћерку није видео пет година - потресни детаљи из живота Бориса Комненића