"ТРАЖИО САМ ДА КФОР ПРЕУЗМЕ БРИГУ О БЕЗБЕДНОСТИ НА СЕВЕРУ КИМ" Председник Србије се огласио након састанка са амбасадорима Квинте (ФОТО)

Новости Онлајн

26. 09. 2023. у 11:35

ПРЕДСЕДНИК Републике Србије Александар Вучић састао се данас са амбасадорима земаља Квинте – Сједињених Америчких Држава, Велике Британије, Француске, Италије и Немачке, као и са шефом Делегације Европске уније у Србији.

ТРАЖИО САМ ДА КФОР ПРЕУЗМЕ БРИГУ О БЕЗБЕДНОСТИ НА СЕВЕРУ КИМ Председник Србије се огласио након састанка са амбасадорима Квинте (ФОТО)

Foto: Printskrin Instagram/buducnostsrbijeav

- У једном од најтежих тренутака за Србију, имао сам важан разговор са представницима Квинте. Поновио сам ставове Србије о последњим догађајима на Косову и Метохији и затражио да КФОР преузме бригу о свим безбедносним питањима на северу Косова уместо Куртијеве полиције. Такође, поставио сам питање и зашто је ЕУЛЕКС био одбијен од стране  тзв. косовске полиције да присуствује самој операцији која је провођена на територији севера Косова - написао је председник Вучић на свом званичном Инстаграм налогу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

АМЕРИЧКИ МЕДИЈИ ОТКРИВАЈУ: Русију ће на преговорима у Истанбулу представљати ова два званичника

ВИСОКИ бивши званичник Кремља, који је желео да остане анониман због осетљивости теме, рекао је да ће Русију на предстојећим преговорима у Истанбулу представљати министар спољних послова Сергеј Лавров и саветник председника за спољну политику, Јуриј Ушаков, објавио је лист Вашингтон пост.

14. 05. 2025. у 09:19

Коментари (0)

КО СУ ВЕЛИКИ ШАМПИОНИ СА МАЛИХ ТЕРЕНА? НАСТАВЉА СЕ АКЦИЈА „ФУДБАЛ ЈЕ ВИШЕ ОД ИГРЕ“