"ВИДЕЋЕМО 21. КОЈИ ПАКЕТ ДОНОСИ ПЕТОРКА" Вучић: Потребно да будемо мирни и уједињени
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић каже да ће се видети какав ће пакет 21. октобра донети изасланици из пет земаља, чији је долазак најављен.
Foto: Tanjug/Strahinja Aćimović
- Свакога дана се суочавате са притисцима, то вам је посао и живот. Суочавате се са спољним притисцима, са онима који би да руше Србију на различите начине. Не верујем да је то случај са петорком. Верујем да они на другачији начин желе да поставе проблеме око решавања кризе на КиМ. Надам се, видећемо какав је то пакет и шта је то што доносе 21. Један део људи жели споља да ограничи Србију, да спусти снагу Србије и наравно у томе проналазе помагаче у нашој земљи - истакао је председник Вучић.
- Нама је потребно да будемо мирни, пристојни, колико је могуће уједињени, не рачунајући те који желе све најгоре могуће својој земљи по сваку цену, и да покушамо да изађемо из не лаке ситуације по нас колико је могуће мање оштећени. И то је нешто што је важно, потрудићемо се и учинићемо да тако и буде. Али људи морају да разумеју када вам партијски и лични, партикуларни интереси тајкунских група, разних криминалних група оваквих и онаквих, постану једино мерило, е онда је земља у озбиљном проблему. И то можете да видите на неким другим земљама које нису биле припремљене за одређене одговоре, јер су такви интереси постали важнији од интереса државе и народа. То је оно што не смемо да дозволимо у наредном периоду. Наравно да нису лаки дани, да су ствари ужасно тешке. Али ја верујем у Србију, верујем у нашу способност и верујем да ћемо моћи и даље убрзано да се развијамо, а не да нас врате у прошлост, да нам опет отпусте 500 и 600 хиљада људи, већ да Србију гурамо напред и да идемо снажно напред - поручио је Вучић.
Препоручујемо
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.
23. 04. 2026. у 14:21
Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"
БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.
20. 04. 2026. у 20:04
Милановић изненадио све: "Хрватска нема непријатеља - осим Србије! ЕУ се претвара у ратни пројекат"
ХРВАТСКИ председник Зоран Милановић поручио је да његова земља нема непријатеља осим Србије, и упозорио да се Европска унија све више удаљава од мировног пројекта и јача процесе наоружавања, уз ограничен утицај мањих држава.
24. 04. 2026. у 11:29
Коментари (0)