ЛАЈЧАК УОЧИ САСТАНКА У БРИСЕЛУ: Не преговара се по принципу "узми или остави"
СПЕЦИЈАЛНИ представник Европске уније за дијалог Београда и Приштине Мирослав Лајчак, одговарајући на питања новинара, изјавио је пре почетка састанака у Бриселу да се више не преговара на начин "узми или остави". Како је додао, ово мора да буде помирење између две стране у коме им ЕУ помаже, преноси Репортери.

Фото Н. Скендерија
Лајчак је рекао и да има велика очекивања од данашњих састанака.
- Имам велика очекивања, идемо напред - рекао је он на питање Канала 10.
Истакао је и да се чека имплементација споразума.
Према дневном реду објављеном на сајту Европске уније, очекује се да председник Србије Александар Вучић и премијер привремених приштинских институција Аљбин Курти ускоро почну одвојене састанке са европским лидерима, а заједничког састанка неће бити.
(Косово онлајн)
Препоручујемо

ВУЧИЋ: Позивам представнике нашег народа да траже учешће у изборима на КиМ
12. 10. 2023. у 21:09

„СИСТЕМСКИ ПОКУШАЈ ЗАТИРАЊА СВЕГА СРПСКОГ НА КИМ“: Опљачкана црква у Осојану
26. 10. 2023. у 14:11

"ПЛЕНУМ СА 7 ЉУДИ? НЕМА ГА ВИШЕ! У ЗГРАДИ ЈЕ ХАОС, 4 ДАНА ТРЕБА ДА СЕ ЧИСТИ" Деканка Филолошког факултета лично избацује згубидане из зграде
НЕКАДА највећа блокадерка, деканка Филолошког факултета, Ива Драшкић Вићановић избацила је блокадере из зграде факултета.
22. 07. 2025. у 14:41 >> 16:30

ШОК ПРИЗОР НА ЕВЗОНИЈУ: Човек стигао на границу у ово време, нема живе душе! Ево када да кренете пут Грчке
ЛЕТЊИ одмор за многе грађане Србије и региона започиње у бескрајном реду на граничном прелазу Евзони, на улазу из Северне Македоније у Грчку.
20. 07. 2025. у 11:15

ВЕЛИКЕ ДЕВОЈКЕ: Федерерове ћерке више нису мале - лепе близнакиње, видите на кога личе (ФОТО)
ПОРЕД њих две, Роџер Федерер је отац двојице дечака - Леа и Ленија.
22. 07. 2025. у 17:19
Коментари (1)