ВУЧИЋ СТРАНОМ НОВИНАРУ: Нема потребе за виком, све што смо потписали је Бриселски споразум и то треба да се спроведе
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратио се после разговора у Бриселу. Он је говорио току самих сусрета и темама које су биле на столу али је морао и да интервенише на испаде појединих припадника седме силе.
Д.Миловановић
Страном новинару који је почео да виче током обраћања новинара, председник је рекао да нема потребе да повисује тон.
- Све што смо већ потписали, а то је Бриселски споразум, то треба да се спроведе. То су потписале обе стране, као и трећа страна, представници ЕУ. То је потписано, и мора бити испуњено, али то није урађено готово 11 година. Од почетка сам говорио да смо спремни да испунимо све осим ствари које ће нас довести да дефакто или де јуре признамо независност тзв. Косова. То сам рекао и поновио вечерас три пута. Нема потребе да галамите - истакао је он.
Показаћемо целом свету ко се понаша озбиљно и одговорно, и ко заслужује поверење међународне заједнице, додао је председник.
Препоручујемо
ВУЧИЋ О РАЗГОВОРИМА У БРИСЕЛУ: Србија жели да се примене сви потписани споразуми
26. 10. 2023. у 20:43
ВУЧИЋ ИЗ БРИСЕЛА: Србија не може да прихвати чланство тзв. Косова у УН, нити независност тзв. Косова (ВИДЕО)
26. 10. 2023. у 20:37 >> 20:52
ИРАНСКИ КОМАНДОСИ ПРОНАШЛИ ПИЛОТА Ф-35: Заварали траг Американцима и ухапсили га
ИСЛАМСКА револуционарна гарда (ИРГЦ) лоцирала је и привела пилота обореног америчког ловца Ф-35 током операције потраге, јавља иранска агенција Нур њуз.
03. 04. 2026. у 16:39
ПРОВОЦИРАЛИ НА ГОДИШЊИЦУ НАТО АГРЕСИЈЕ: Ухапшена четворица Албанаца у Србији, погледајте снимке (ВИДЕО)
ПРИПАДНИЦИ Министарства унутрашњих послова, Управе криминалистичке полиције ухапсили су на територији Републике Србије А. С. (1989), Е. В. (1984), Е. Г. (1978) и А. Ц. (2005) држављане Републике Албаније због постојања основа сумње да су извршили кривично дело изазивање националне, расне и верске мржње и нетрпељивости.
24. 03. 2026. у 20:17
ДОБИО ОДГОВОР: Шеф дипломатије БиХ бесан због Карлеуше
ПЕВАЧИЦУ Јелену Карлеушу узео је "на зуб" министар спољних послова Босне и Херцеговине, Елмедин Конаковић због медијског експонирања у држави.
04. 04. 2026. у 20:26
Коментари (32)