"ШОЛАК СЕЛЕКТИВНОМ ЦЕНЗУРОМ ВРАЋА ДУГ ЂИЛАСУ": Јовановић - Нова одлука Јунајтед групе још један покушај обмане грађана Србије

Дејана Калинић
Дејана Калинић

02. 11. 2023. у 12:16

МИХАИЛО Јовановић, члан Главног одбора Српске напредне странке, огласио се поводом саопштења Јунајтед групе, у коме се наводи како ће "из протеста престати са емитовањем политичког маркетинга на својим медијским каналима".

ШОЛАК СЕЛЕКТИВНОМ ЦЕНЗУРОМ ВРАЋА ДУГ ЂИЛАСУ: Јовановић - Нова одлука Јунајтед групе још један покушај обмане грађана Србије

Фото: Министарство

Његово саопштење преносимо у целости:

"Као члан Главног одбора Српске напредне странке, осећам дужност да се огласим поводом саопштења Јунајтед групе, у којем се наводи да ће из протеста престати са емитовањем политичког маркетинга на својим медијским каналима. Ова одлука је још један у низу покушаја да се обману грађани Србије, те сматрам да је важно истаћи праву природу онога што ради ова медијска групација. Посебно што се ова одлука доноси управо у дану када Н1 телевизија, која је у власништву Јунајтед групе, емитује филм о Александру Вучићу. Било би тачније и искреније да су рекли да су политички спотови забрањени за СНС, а да Јунајтед група преко свих својих канала наставља са двадесетчетворочасовном уређивачком политиком вређања Александра Вучића.

Јунајтед група се представља као непристрасна медијска кућа, али је очигледно да се њихова одлука искључиво односи на забрану емитовања политичких спотова Српске напредне странке јер је заједничко за све њихове канале да раде на промоцији Драгана Ђиласа и његових политичких савезника, како са леве, тако и са десне политичке стране сцене.

Истовремено, Драган Шолак и Јунајтед група, овом очигледном селективном цензуром, враћају дуг Драгану Ђиласу и осталим политичарима који су пре 2012. године омогућили изградњу пословне империје Јунајтед групе на штету свих грађана Србије.

Да није било политичке подршке Драгана Ђиласа и његових сателита, Драган Шолак никада не би могао ни да сања да ће једног дана постати власник клуба у Премијер лиги.

Зато ме не чуди што је Јунајтед група сада спремна да уради све како би вратила ове политичаре на власт, упркос њиховој штетној прошлој политици која је уништавала Србију све до 2012. године.

У историји вишестраначја Србије, незапамћено је да је једна медијска групација донела овакву одлуку која на овако отворен начин покушава да утиче на политичку сцену у земљи. Овако само потврђују да Јунајтед група није посвећена објективном и непристрасном информисању јавности, већ промоцији искључиво одређених политичких интереса.

Ово је пример демократије, слободе говора и односа према неистомишљеницима када би на власт дошли Драган Ђилас и остали фаворити Јунајтед групе" поручио је Јовановић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

Вучић о Ратку Младићу: Донели су га у лежећем положају, не разумем зашто не допусте да последње дане проведе ван затвора

ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић присуствује церемонији отварања видиковца на 41. спрату Куле Београд, те се том приликом осврнуо и на актуелно питање генерала Ратка Младића.

23. 04. 2026. у 14:21

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

КАДА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА НИЈЕ САМО “BUZZWORD” И ШТА ЗНАЧИ ГРАДИТИ СИСТЕМЕ КОЈИ ЗАИСТА РАДЕ