БЕЗУМЉЕ АЛБАНСКИХ ЕКСТРЕМИСТА: Запаљена тробојка на споменику убијеним и киднапованим Србима у Ораховцу (ФОТО/ВИДЕО)
НА споменику убијеним и киднапованим Србима са територије општине Ораховац, који су мучки страдали од руке албанских екстремиста, током викенда је запаљена српска тробојка.

Фото: Новости
На овом месту на улазу у Велику Хочу постављено је знамење у спомен на 84 невино страдала Срба са територије ове општине током 1998. и 1999. године.
Паљење српске тробојке и скрнављење овог споменика акт је безумља албанских екстремиста који годинама пале све српско желећи да на тај начин обесхрабе Србе и сломе дух српског народа који одолева свим нападима и искушењима ма каква она била.
Канцеларија за Косово и Метохију заједно са својим представницима на терену поставиће нову тробојку, као што смо и сваки пут до сада обнављали и градили оно што Куртијеви екстремисти пале и руше.

Фото: Новости
Позивамо међународне представнике и мисије које делују на простору КиМ да дођу код споменика убијеним и киднапованим Србима у Великој Хочу и да са тог места пошаљу јасну поруку да су овакви етнички инциденти и напади на српско постојање на КиМ недопустиви.
Спаљена српска застава, преоране српске кости, измештање споменика српским херојима палим у Првом светском рату са гробља у Приштини - слика су и прилика Куртијеве антисрпске политике мржње која стимулише екстремисте у њиховим сулудим актима.

РУЉА ИЗВУКЛА БРИТАНЦА ИЗ СТАНИЦЕ И ЗАПАЛИЛА ГА: Полиција није реаговала из страха за сопствену безбедност
БРИТАНСКИ држављанин преминуо је од последица тешких опекотина након што га је, према наводима локалних медија, група људи извукла из полицијске станице и запалила на улици, јавља Скај њуз.
22. 04. 2025. у 12:01

МАКРОН ПОСЛЕ РУСКОГ НАПАДА: Хитно нам је потребан мир
РУСКИ ракетни напад на град Суми на северу Украјине наглашава хитну потребу за наметањем примирја Русији, изјавио је данас председник Француске Емануел Макрон.
13. 04. 2025. у 15:34

Халид Бешлић "тежак" 13 милиона €, а живи од кирије - "увалио" се у кредит
"САДА изнајмљујем све и живим од кирије, тако је најбоље."
21. 04. 2025. у 18:56 >> 18:56
Коментари (4)