НАСТАВЉА СЕ СУЂЕЊЕ ТАЧИЈУ: Пре паузе због новогодишњих празника планирана и пресуда Салиху Мустафи
ПРЕД Специјализованим судом у Хагу за ратне злочине на Косову и Метохији данас се новим сводочењем наставља суђење некадашњим лидерима тзв. ОВК Хашиму Тачију, Кадрију Веселију, Јакупу Краснићију и Реџепу Селимију, оптуженим за ратне, злочине против човечности, најмање 102 убиства, противправна затварања...

Фото: Принтсцреен
План је да суђење траје још две недеље, а онда следи пауза због новогодишњих празника до 5. јануара следеће године.
Повратак Тачија и осталих у судницу биће прво појављивање од када су њему, Селимију и Веселију забрањене посете, осим адвоката, јер су покушали да утичу на сведоке, прете им и преносе поруке преко оних који су им долазили у притворску јединицу у Хагу.
Такође, за 14. децембар, пре одласка на паузу, заказано је изрицање пресуде Салиху Мустафи за злочине у логору Злаш. Он је првостепено осуђен на 26 година затвора за мучење шест Албанаца, од којих је један и убијен. Њих су представници ОВК сматрали "нелојалним" и колаборационистима са српским властима или политичким противницима.
Пресуда Мустафи је прва коју је Специјализовани суд изрекао.

ПОРОДИЦЕ У ШОКУ НАКОН ШТО СУ ОТВОРИЛЕ КОВЧЕГЕ СА ТЕЛИМА: Нове бизарности након пада авиона у Индији
СИН жене која је погинула у паду авиона компаније Air India изјавио је за Би-Би-Си да су у ковчегу с телом његове мајке пронађени и „други остаци“.
23. 07. 2025. у 16:49

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

НАУЧНИЦИ У СТРАХУ - РИЗИК ОД НЕСТАНКА: Ада Бојана и Бококоторски залив у опасности - море никада није било такво
НИВО Јадранског мора ће, према пројекцијама, до краја века порасти 35 центиметара (цм), што ће угрозити обалска подручја, посебно подручје Аде Бојане и делове Бококоторског залива, наводи се у прошлогодишњем Нацрту Националног плана Црне Горе за прилагођавање на климатске промене.
25. 07. 2025. у 08:55
Коментари (0)