"СРБИЈА ДРЖАВА ГДЕ ВЛАДАЈУ ПРАВО И ЗАКОНИ" Вучевић: Ко је бацао цигле на полицију и хтео да запали Скупштину Београда, мора да одговара
МИНИСТАР одбране Милош Вучевић изјавио је данас да је Србија држава где владају право и закони, да нико није изнад или мимо њих и да не може да поништи изборну вољу грађана, јер би тиме била поништене и све вредности демократије или демократског уређења једне државе.

Фото: Министарство одбране Републике Србије
- Сви грађани Србије могу бити сигурни да нико на силу неће мењати одлуку грађана на бирачким местима, јер би све друго довело у бесмисао одржавање уопште избора, као и до тога да онај ко има јачу екипу људи заузме неку институцију, каже да избори нису битни и прогласи своју изборну победу и тиме заиста каже да грађани немају права да одлучују ко треба да представља државу или да води један град у наредне четири године - рекао је он за телевизију Прва.
Вучевић је нагласио да је држава анализирала све што се дешавало, тачније нападе на државне институције у недељу у главном граду Србије, као и шта се може у наредном периоду догађати, како би била сачувана држава и предузете све неопходне мере.
- Оно што брине нас све по питању националне безбедности, а то је нешто што се прелама и прати нас годинама, рекао бих деценијама, јесте стање на Косову и Метохији. Курти наставља терор над Србима и неће стати, и бојим се имаћемо велики проблем и велики изазов око свега тога. Нажалост, док ми имамо ситуацију да се упада у српску имовину, док се наставља притисак на Србију, на КиМ, док се српске цркве проглашавају да су неке друге цркве и да припадају другима, ми овде имамо сцене да неко покушава да запали Стари двор, симбол српске државности - казао је Вучевић.
Према његовим речима, постоје они који нису добронамерни према Србији и желе да нам залепе етикету да се свађамо са неким, али наша држава нема тај интерес, већ жели да сарађује са свима и да будемо безбедносно сигурна, стабилна и економски снажна земља.
Он је још једном честитао полицији Србије и Министарству унутрашњих послова на стрпљењу и тактичности и на правој реакцији у догађајима у недељу у Београду.
- Полиција је три и по сата одолела свим тим нападима, суштински без било какве реакције - казао је он.
Вучевић је подсетио и да је председник Србије Александар Вучић најавио да ће до православног Божића наша безбедносна агенција објавити документ који ће бити анализа о утицају неких, спољних фактора на изборни процес у Србији.
- Да чекамо да видимо документ. Да не идемо на погрешан пут и јефтине оптужбе које нису утемељене. То захтева заиста чврсту аргументацију, јер су то више него осетљиве ствари. Неспорно је да можете препознати нечије отиске на одређеним местима, фигуративно говорим, не мислим ни да је то све тако поједностављено. Има ту доста и унутрашњих фактора, неодговорног, криминалног, хулиганског понашања код људи који су из наше државе. А да ли је то неко злоупотребљавао, да ли је то некад неко охрабрио, па рекао бих да има свакако и тог фактора, односно тог утицаја - рекао је он.
Нагласио је и да ће сви одговорни одговарати и да око тога нема компромиса.
- Ко је бацао цигле на полицију, ударао шипкама, ко је хтео запалити Скупштину града Београда, мора да одговара - рекао је Вучевић.
Истакао је да грађани треба да знају да ће институције државе реаговати, да је држава Србије јача од свих ових изазова, да закон мора да важи за све и да то да ли је неко члан неке странке или није члан ниједне странке, да ли је рођен ту и ту или је рођен у неком другом месту, неће утицати на постојање кривичноправне одговорности коју ће да квалификује тужилаштво.
БОНУС ВИДЕО: ШАПИЋ ОДГОВОРИО ЂИЛАСУ: Од сада ћемо он и ја мало другачије разговарати
Препоручујемо

РОЂЕНИ ДА БУДУ БОГАТИ: Ова два хороскопска знака ће увек имати новца
24. 12. 2023. у 18:25

ТУЧА У ТРЖНОМ ЦЕНТРУ: Муж трошио паре на љубавницу - супруга помахнитала (ВИДЕО)
24. 12. 2023. у 12:35

"ПОДСЕЋАМО ПОЛИЦИЈУ, ОСТАЛО ЈЕ ЈОШ 48 САТИ" Шешељ ће са српским четницима организовати уклањање барикада у Земуну
СРПСКА радикална странка (СРС) подсећа надлежне да је остало још 48 сати до испуњења рока који су дали полицији да ослободи центар Земуна од блокадера који блокадама обележавају границе Независне државе Хрватске.
07. 07. 2025. у 16:38

СКАНДАЛ! ПЛЕНКОВИЋ О УСТАШКОМ КОНЦЕРТУ ТОМПСОНА: "Поносни смо, једино он може да окупи пола милиона"
ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић одржао је конференцију за медије након седнице Председништва Хрватске демократске заједнице (ХДЗ). Главна тема била је концерт Марка Перковића Томпсона на Хиподрому и усташка иконографија која се тамо могла видети, али и чути.
07. 07. 2025. у 18:33

"ПРОНАЦИСТИЧКА ПРОШЛОСТ, УСТАШКИ СИМБОЛИ" Французи о Хрватској после Томпсона: "Усташе убиле стотине хиљада Срба, Рома, Хрвата"
ФРАНЦУСКЕ новине "Le Monde" оштро су критиковале Хрватску после концерта Марка Перковића Томпсона, упозоривши да Хрватска показује све већу толеранцију према пронацистичкој прошлости из времена НДХ.
08. 07. 2025. у 17:43
Коментари (42)