БРУКА И СКАНДАЛ У ЈУЖНОЈ МИТРОВИЦИ: Извршена "инаугурација" знака тзв. "УЧК" - церемонија тероризма и убијања Срба

Марко Колашинац
Марко Колашинац

31. 12. 2023. у 16:17

НА узвишењу Црнуша у јужном делу Косовске Митровице извршена је "инаугурација" знака тзв. "УЧК" (ОВК) који је недавно постављен.

БРУКА И СКАНДАЛ У ЈУЖНОЈ МИТРОВИЦИ: Извршена инаугурација знака тзв. УЧК - церемонија тероризма и убијања Срба

Фото: Архива Новости

Церемонија је одржана у дану када Албанци са КиМ обележавају "Дан бораца ОВК", пренео је Радио КиМ. Градоначелник Јужне Митровице, Бедри Хамза, поручио је да је захвалан свима који су, како је казао, "допринели слободи Косова", наводећи да постављање знака представља "значајан пројекат".

Хамза тврди да тзв. ОВК остаје најважнији политички и војни пројекат за слободу и независност такозваног Косова. Обелиск са словима тзв. ОВК постављен је на узвишењу Црнуша изнад Косовске Митровице и то недавно, како се претпоставља.

Грађани северног дела града су ова три црвена слова приметили пре скоро две недеље. Брдо на ком су постављена припада општини Јужна Митровица где већински живе Албанци, али је јасно видљив и из северног дела града.

На Црнуши је општина Јужна Митровица још пре две године најавила доделу 191 хектара земље за изградњу базе тзв. Косовских безбедносних снага (КБС). На овом брду се налази полигон за вежбу, а почетком године тзв. КБС имала је на њему вежбу са бојевим гађањем.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

НИЈЕ НИ КУПИЛА КАРТУ, НА ПЛАЖИ ЈОЈ ПОНУДИЛИ БЕСПЛАТНУ ВОЖЊУ: Нови детаљи трагичне смрти Новосађанке у Будви

ТИНЕЈЏЕРКА је, како каже њен близак пријатељ, била девојка пуна живота, имала је много планова за будућност, а тек је имала 19 година, и цео живот је био пред њом, а сада је читава њена породица завијена у црно.

30. 05. 2025. у 14:42

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)

УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.

28. 05. 2025. у 09:45

Коментари (3)

РИВИЕРА MONTENEGRO SWISSÔTEL У БУДВИ БУДИ НАЈВЕЋИ ИНТЕРЕС КУПАЦА НЕКРЕТНИНА ЗБОГ ПОСЕБНОГ ПРОГРАМА РЕНТИРАЊА