БРНАБИЋ НА ПРОСЛАВИ КИНЕСКЕ НОВЕ ГОДИНЕ: "Хвала Кини на поводом става о КиМ, Србија ће то ценити" (ФОТО)
ПРЕДСЕДНИЦА Владе Србије Ана Брнабић изјавила је данас, током прославе Кинеске нове године у Београду, да је захвална Кини на чврстом ставу о непризнавању једнострано проглашене независности тзв. Косова и подршци у УН.
Фото: Д. Миловановић
Ватрометом и карневалском парадом у Београду, којима су присуствовали председница Владе Србије и амбасадор Кине у Србији Ли Минг, данас је свечано обележен дочек Кинеске нове године. Свечаност, праћена одбројавањем на Кули Београд отпочела је у 17 часова по српском времену, када је у Пекингу сат откуцао поноћ.
Фото: Д. Миловановић
Ана Брнабић је тим поводом изјавила је да би јој била изузетна част и велика радост ако бисмо током ове године поново могли да угостимо кинеског председника Си Ђинпинга у Србији.
- Желим да поновим захвалност Кини и њеном руководству на чврстом ставу о непризнавању једнострано проглашене независности Приштине, што се огледа и у подршци коју нам ваша земља пружа и у међународним организацијама, посебно у УН. То ће Србија вечно ценити - рекла је Брнабић.
Како је навела, ми смо поносни на то што је Кина постала један од најзначајнијих партнера у економском развоју Србије - наш извоз у Кину, како каже, током последњих 10 година, повећан је чак 140 пута. Амбасадор Кине у Србији Ли Минг истакао је да дочек кинеске Нове године, као Бадње вече у Србији, има посебан значај у кинеској култури и традицији.
- У овом тренутку, Кина је пуна радости и мира, а свака породица се окупља за новогодишњу вечеру. У друштву српских пријатеља и кинеске дијаспоре је и особље наше амбасаде, које, иако хиљадама километара удаљено од Кине, осећа топлину своје отаџбине. То још више доказује да народи Кине и Србије припадају једној породици - навео је амбасадор.
Догађају је присуствовао и члан Привременог органа града Београда Никола Никодијевић.
Фото: Д. Миловановић
У Србији, свечано обележавање Кинеске нове године и прелазак у "Годину змаја" организују Влада Републике Србије, Амбасада Народне Републике Кине у Србији и Институт за појас и пут. Прослава је почела 29. јануара у Нишу, а потом је обележена и у Новом Саду и Смедереву.
Свечаности се завршавају 19. фебруара када је заказан концерт Кинеског националног традиционалног оркестра у Задужбини Илије Коларца у Београду.
Препоручујемо
БРНАБИЋ: Куртијев главни аргумент резолуција ЕП за коју је заслужна Ђиласова опозиција
08. 02. 2024. у 23:02
ИСТОРИЈСКО ИЗЛАГАЊЕ ВУЧИЋА: Председник доказао Куртијев прогон Срба на КиМ
08. 02. 2024. у 22:38
ПУТИН ПИСАО ВУЧИЋУ: Пожелео му здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет
ПРЕДСЕДНИК Александар Вучић примио је данас честитку председника Руске Федерације Владимира Путина поводом Дана државности Републике Србије, у којој му је руски лидер пожелео здравље и успехе, а грађанима Србије срећу и просперитет, саопштила је данас Служба за сарадњу са медијима председника Републике.
13. 02. 2026. у 12:40
СТРАДАЛИ МЛАДИЋ СИН ПОЗНАТОГ МУЗИЧАРА: Нови детаљи несреће у Сарајеву
ЕРДОАН Моранкић (23), који је страдао у трамвајској несрећи у Сарајеву, син је познатог музичара из Брчког Армана Моранкића, пише портал сарајевског Аваза.
13. 02. 2026. у 12:05
Дању спасавао животе у болници, ноћу се претварао у МОНСТРУМА: Језива истина откривена годинама касније
ПОЛИЦИЈА верује да је Крис Ревак, који је извршио самоубиство након што је оптужен за убиство, можда био серијски убица. Његов живот и дела крили су мрачну страну која је шокирала истражитеље.
15. 02. 2026. у 09:19
Коментари (0)