ШЕШЕЉ УПОЗОРАВА: Моћна западна сила ствара Велику Албанију

Novosti online

10. 02. 2024. у 07:36

ПРЕДСЕДНИК СРС проф. др Војислав Шешељ указао је на подлу улогу Енглеске у стварању Велике Албаније.

ШЕШЕЉ УПОЗОРАВА: Моћна западна сила ствара Велику Албанију

Фото: Принтскрин Хепи ТВ

Шешељ је, коментаришући, синоћну седницу Савета безбедности УН, рекао да је говор представника Велике Британије у СБ УН био у колизији са том дугорочном политиком Лондона. Лидер радикала је објаснио да је британски представник испратио америчког у захтевима за одлагање одлуке привремених приштинских институција о укидању динара у јужној српској покрајини. Истиче да је дипломатски успех што је одржана седница о ситуацији на Косову и Метохији, али да ће се притисци на Београд наставити.

- Цео свет је могао да види шта се дешава на Косову и Метохији, Вучићево излагање је било прилично исцрпно. Са друге стране, Курти је одговарао политикантским фразама, клеветама, лажима... Очигледно је било да он нема аргумената. Он је лагао да није укинут динар као платежно средство. Безочно је лагао пред камерама целог света! То је његов пораз био - изјавио је Шешељ за Хепи ТВ.

Каже и да се нада да ће нова америчка администрација на челу са Доналдом Трампом бити блажа према Србији, мада додаје да га је Трамп мало разочарао Вашингтонским споразумом.

Закључује да је наша будућност усмерена ка ближој сарадњи са Русијом, Кином и другим државама БРИКС-а.

(ало.рс)

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: То је скандалозно

ЕВРОПЉАНЕ РАЗБЕСНЕЛА ЈЕДНА ТАЧКА ТРАМПОВОГ ПЛАНА: "То је скандалозно"

АМЕРИЧКИ председник Доналд Трамп убацио је „клин у точак“ једних од најосетљивијих преговора који се тренутно воде у Европи, потенцијално угрожавајући напоре да се Украјини обезбеди финансирање за наставак одбране од Русије, пише Политико.

22. 11. 2025. у 07:54

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: У принципу подржавамо

НАЈВЕЋА СИЛА ЕВРОПЕ РЕАГОВАЛА НА ТРАМПОВ ПЛАН: "У принципу подржавамо"

НЕМАЧКА влада саопштила је да "у принципу" подржава план Сједињених Америчких Држава за окончање рата у Украјини, али да остаје посвећена заштити украјинског суверенитета и обезбеђивању безбедносних гаранција за земљу.

21. 11. 2025. у 12:37

Коментари (0)

РУСКЕ ВОЈНИКЕ ОД СМРТИ СПАСИЛА - СВИЊА: Погледајте драматичан снимак са украјинског ратишта (ВИДЕО)