ОРБАН ПОРУЧИО БРИСЕЛУ: Изгубићемо Србију, они имају друге опције

Марко Колашинац
Марко Колашинац

11. 02. 2024. у 09:19

СРБИЈА мора што пре да уђе у Европску унију, иначе ће Београд изабрати сарадњу са другим партнерима, а Брисел ће изгубити ову земљу. Ово мишљење изнео је мађарски премијер Виктор Орбан.

ОРБАН ПОРУЧИО БРИСЕЛУ: Изгубићемо Србију, они имају друге опције

Фото: Профимедиа/Илустрација

- Морамо да завршимо стари задатак проширења пре него што кренемо у ново проширење са Украјином. Ако не интегришемо Србију што је пре могуће, изгубићемо је. Србија има друге опције. Управо је склопила споразум о слободној трговини са Кином - рекао је мађарски премијер за аустријски лист “Пресе”, преноси ТАСС.

Мађарски премијер је такође назвао проширење ЕУ на земље западног Балкана „главним приоритетом“ Будимпеште током председавања Саветом Европске уније, које почиње 1. јула.

Министар унутрашње и спољне трговине Србије Томислав Момировић и министар трговине НР Кине Ванг Вентао потписали су 17. октобра 2023. године у Пекингу споразум о слободној трговини између две земље. Према речима председника Србије Александра Вучића, он би могао да ступи на снагу у мају-јуну 2024. године.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА Милановић љут на Израелца: Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!

"У ХРВАТСКОЈ ИРАНСКА ТЕРОРИСТИЧКА ЈАЗБИНА" Милановић љут на Израелца: "Брацо, ово је Загреб - не Тел Авив!"

ПРЕДСЕДНИК Хрватске Зоран Милановић коментарисао је наводе израелског амбасадора Герија Корена да се усред Загреба налази терористичка јазбина у иранској амбасади.

11. 03. 2026. у 13:59

Коментари (2)

ЖЕСТОКО СЕ УВРЕДИЛА: Ђорђе Давид четири месеца није причао са Снежаном Ђуришић - рокер открио детаље