ПРЕДСЕДНИК ОТКРИО КОЛИКО ЕКСПО ЗНАЧИ Вучић: Све је део тога - од мамографа, болница, пруга..
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић је гостујући на РТС-у говорио о Експу који нас очекује 2027. године.

Фото: Принтскрин/РТС
- Суштина је следећа. Експо није само Експо. Није само сајам, направићемо најмодернији. Ми под Експом не подразумевамо изградњу нашег северног осмеха, то нема везе са Експом. Нас ће трошкови за Експо да изађу преко 2,5 милијарде, за изложбу. Све ово друго што сам причао пруга Београд - Ниш, скоро 3 милијарде, све је то део Експа. Део Експа је и пруга од аеродрома до Обреновца преко Експа и Националног стадиона, и аеродром у Нишу где сад ми морамо да интервенишемо и урадимо канализацију, да бисмо могли даље да улажемо, јер рецимо аеродром у Нишу са 27.000 путника, дошао је ове године до 448.000 путника. Наше компаније добро раде, све је то Експо. У Експо нам улазе и мамографи и магнетне резонанце и породилишта, у овом тренутку у Србији имамо 57 породилишта. Радови су у Врању, Прокупљу, Лесковцу и Новом Пазару. Свих 57 ћемо да или урадимо нова или реконструишемо. Завршава се Вишеградска. Кад причамо већ о томе хоћу да нам мајке, које треба да нам донесу децу, да имају најбоље могуће услове.
- Тиме спасавамо животе људи, отворите их што пре. Хранитељи мале Нађе знају да ће дете лептир имати лек на годишњем нивоу. Ми смо једна од 3 земље у Европи која то финансира. Дајте људи то да видимо да дођу мамографи, имамо проблем са тим, то је моја мука. Морам да зовем сваки дан по 50 пута. Послали смо у Кладово 13.12. није отворено, у Пирот није отворено, Обреновац није отворено. Има много и тамо где је отворено.
Препоручујемо

ВУЧИЋ САОПШТИО ЕКСКЛУЗИВНУ ВЕСТ: Брза пруга до Суботице готова до краја септембра
20. 02. 2024. у 21:29

ВАЖНО ДА СЕ "КЕСА ЛАЖИ" ПРОСПЕ ПО СРБИЈИ Вучић о резолуцији ЕП: То су ноторне лажи
20. 02. 2024. у 21:11

ЦЕО ШИД ТУГУЈЕ ЗА ЛЕПОМ МИЛАНОМ: Девојка (26) трагично преминула, данима се опраштају од ње на друштвеним мрежама
ДЕВОЈКА Милана Мишић (26) из Шида трагично је преминула 15. јула, а на вечни починак испраћена је два дана касније у пратњи неутешне породице, пријатеља, рођака и многобројних суграђани који се данима од ње опраштају на друштвеним мрежама.
27. 07. 2025. у 08:48

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)
ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.
22. 07. 2025. у 20:54

"Ја сам Хрват, али ово је срамота шта се десило на свадби у Сињу!" (ВИДЕО)
НА ДРУШТВЕНОЈ мрежи ТикТок појавио се снимак са једног свадбеног славља који је изазвао "лавину" реакција.
30. 07. 2025. у 20:27
Коментари (43)