ВУЛИН ОДГОВОРИО КОТРОМАНОВИЋУ: Не бојимо се напада Хрватске

Novosti online

26. 02. 2024. у 17:26

ДОСКОРАШЊИ директор БИА Александар Вулин одговорио је бившем министру одбране Хрватске Анти Котромановићу који је казао да Хрватска у односу на Србију "води 3:0".

ВУЛИН ОДГОВОРИО КОТРОМАНОВИЋУ: Не бојимо се напада Хрватске

Фото Ж. Кнежевић

- Хрватска је 1991. године повела грађански рат са Србима у Хрватској, а са Србијом је заратила без објаве рата тек 1999. године када је цео НАТО пакт напао Србију. Када сам постао министар одбране, Хрватска војска је била на 68 месту, а Србија на 83 месту. Када сам одлазио са чела војске, Хрватска је била на 69 месту, а Србија на 65 месту. Данас је, 2024. године хрватска војска на 66 месту, а српска војска на 56 месту. И не бојимо се ми напада Хрватске, ни она НДХ није никога напала без наређења Немачке, ни ова НДХ неће ни сама, ни без наређења - поручио је Вулин .

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.

10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"

РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.

10. 10. 2025. у 14:48

Коментари (1)

КРЕТЕНИЗАМ!: Зашто није снимљен филм На Дрини ћуприја?