"НАША ИМЕ ЈЕДНОГ СРБИНА - АЛЕКСАНДРА ВУЧИЋА!" Премијерка опозицији: Нека њихова листа носи име Шидер, Шенах, Рот...

Новости онлајн

03. 03. 2024. у 14:01

ПРЕДСЕДНИЦА Владе Ана Брнабић изјавила је данас да би било најпоштеније да се листа опозиције на новим изборима у Београду зове Шидер, Шенах, Рот, док ће листа владајуће коалиције носити име по једном Србину - Александру Вучићу.

НАША ИМЕ ЈЕДНОГ СРБИНА - АЛЕКСАНДРА ВУЧИЋА! Премијерка опозицији: Нека њихова листа носи име Шидер, Шенах, Рот...

FOTO TANJUG/ SAVA RADOVANOVIĆ

Она је прокоментарисала то што је главни захтев опозиције забрана коришћења имена Александар Вучић у кампањи те упитала како није сметало када је то исто радио Борис Тадић као председник.

- Видим да је најважнија тема како ће се која листа звати. Без обзира на демократске принципе, како код нас тако и у иностранству, где је свуда дозвољено да председник позајми своје име листи. Као што је и Борис Тадић то својевремено радио, такође док је био предсдник, али то тада није био проблем за невладине организације, за цивилно друство, за Грађанске иницијативе. То је тада била демократија, а данас није. Пре ће бити да је до онога што су рекли у Бриселу - да они не могу да победе листу која носи име Александар Вучић ни на једном нивоу. Они нису за демократију - они су само против Александра Вучића - изјавила је Брнабић.

Премијерка је поручила да и опозиција такође козе да користи имена за своју уједињену листу.

- Мислим да би био фер да се та широка листа коју најављује Ђилас, у којој ће бити и Милош Јовановић и коалиција НАДА зове - Насиљем против Србије - Шидер, Шенах и Михаел Рот. А наша листа да носи име једног Србина а то је Александар Вучић. Толико о томе - закључила је премијерка.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

МОЛДАВИЈА ДОНЕЛА ОДЛУКУ ВЕЗАНУ ЗА СРБИЈУ: Ограничили увоз ове намирнице из наше земље

ВЛАДА Молдавије донела је одлуку о привременом ограничењу увоза шећера из Србије, уз образложење да на тај начин жели да заштити домаћу производњу и стабилизује тржиште.

10. 10. 2025. у 13:22

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима

РУСИ ОТКРИЛИ ЧИМЕ СУ СИНОЋ ГАЂАЛИ УКРАЈИНУ: "Одговор на терористичке ударе по цивилним објектима"

РУСКЕ оружане снаге током ноћи извеле су масовни напад на енергетске објекте који напајају војно-индустријски комплекс Украјине, саопштило је Министарство одбране Русије.

10. 10. 2025. у 14:48

Коментари (16)

БОГ ИХ НАГРАЂУЈЕ: Монах открива који људи увек имају НОВЦА