ВУЧИЋ О УВОЂЕЊУ ОБВЕЗНОГ ВОЈНОГ РОКА: Људи на томе раде
09. 03. 2024. у 11:39
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић рекао је данас приликом обиласка Војнотехничког института у Жаркову да се размишља о увођењу обавезног војног рока и то у трајању од три месеца, а за оне који хоће доборовољно шест или девет месеци и додао да се на томе тренутно ради.
Повезане вести
ДОГОДИНЕ ОБАВЕЗАН ВОЈНИ РОК: Председник Вучић најавио скоро доношење одлуке о служењу у војсци Србије
У РОКУ од месец-два биће донета одлука да ли ће се званично са служењем обавезног војног рока кренути од децембра или од марта следеће године, а од септембра-октобра кренуће се у процес евидентирања војних обвезника.
30. 01. 2026. у 07:26
ВУЧИЋ О ПОНОВНОМ УВОЂЕЊУ ВОЈНОГ РОКА: Снажићемо одбрану земље, и утицати на васпитање, одговорност и озбиљност
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић, током обиласка завршних радова на новом објекту за смештај и обуку припадника Одреда војне полиције специјалне намене "Кобре", у касарни "Васа Чарапић" у Београду, говорио је о поновном увођењу војног рока.
03. 01. 2026. у 10:03
Најновије из рубрике
ПОЧЕЛЕ КОНСУЛТАЦИЈЕ: Председник Вучић са представницима Покрета социјалиста
У ПРЕДСЕДНИШТВО Србије у 9 часова почеле су консултације председника Александра Вучића са представницима Покрета социјалиста (ПС).
03. 04. 2026. у 09:06
ВУЧИЋ ОПЕТ ПРУЖА РУКУ ЗА ДИЈАЛОГ: На Андрићевом венцу од данас консултације шефа државе са политичким актерима
У ТРЕНУТКУ када се глобална сцена све више ломи под теретом међународних сукоба, растућих економских и енергетских ризика, одлука председника Александра Вучића да покрене друштвени дијалог са свим политичким чиниоцима, о ванредним парламентарним изборима и спољнополитичком курсу земље долази као одговор на нагло подигнуте тензије, и унутар државе и изван ње.
03. 04. 2026. у 07:00
ОСУЂЕН БЛОКАДЕР ИЗ ИНЂИЈЕ ЗБОГ НАНОШЕЊА ТЕШКИХ ТЕЛЕСНИХ ПОВРЕДА: Ево ко је силеџија, језив снимак (ВИДЕО)
БЛОКАДЕРСКИ силеџија из Инђије, Срахиња Јовановић, кривично је осуђен због наношења тешких телесних повреда.
02. 04. 2026. у 20:59
ОПОЗИЦИОНАР И ПРОФЕСОР МИЛОШ КОВИЋ ПОРУЧИО: Уопште немам поверења у људе који предводе такозвану студентску листу!
ПРОФЕСОР Милош Ковић изјаснио се о блокадерима који би наводно требали да буду на тзв. студентској листи.
02. 04. 2026. у 19:54
ДОЛОВАЦ И СТАМЕНКОВИЋ НАСТАВЉАЈУ ДА У ИНАТ ИЗАБРАНИМ ТУЖИОЦИМА СРАМОТЕ ТУЖИЛАШТВО: И даље блокирају ВСТ и игноришу одлуку Уставног суда
ПРЕДСЕДНИК Високог савета тужилаштва Бранко Стаменковић, који је по налогу врховне јавне тужитељке заказао ванредну електронску седницу, наводно, из разлога хитности, а у вези са одлуком Уставног суда од 23. марта 2026. године и проглашењем резултата тужилачких избора, данас је члановима Савета дао рок од 24 часа за гласање о дневном реду који је срочио супротно Уставу и Закону о ВСТ!
02. 04. 2026. у 19:18
Коментари (0)