ВУЧИЋ СЕ ВЕЧЕРАС ОБРАЋА ГРАЂАНИМА: Важне одлуке о кључним питањима
ПРЕДСЕДНИК Србије Александар Вучић обратиће се вечерас грађанима Србије.
FOTO TANJUG/JADRANKA ILIĆ
Обраћање председника заказано је за 20.00 часова из зграде Генералног секретаријата председника Републике.
Претходно је председник Србије најавио да ће вечерас на састанку са лидерима странака владајуће коалиције бити донете важне одлуке у вези са организовањем локалних избора, функционисањем Народне скупштине и будуће извршне власти, како би се што пре завршили сви изборни циклуси и да ће се вечерас те одлуке саопштити јавности.
- И оно што вас занима, вечерас ћемо доносити одлуке. Вечерас ћемо све опције да размотримо и вечерас ћу јавност обавестити и о Скупштини и о влади и о локалним изборима. Саслушали смо све, доћи ће Дејан Ђурђевић и сви остали који се најбоље разумеју у легислативу и да видимо како и шта око свих избора. Да ту причу завршимо, да народ више не замарамо глупостима, него да можемо да се посветимо послу, рекао је Вучић новинарима у Памбуковици.
Састанак је заказан за 18 сати на Андрићевом венцу, најављено је из Председништва.
- Предстоји нам тешко време због геополитичке ситуације, у исто време ми морамо да гурамо снажно. Никада снажније и јаче и зато је важно да што пре формирамо све органе, да завршимо све изборне циклусе и да почнемо, да се у потпуности посветимо проблемима људи и да их решимо, нагласио је Вучић.
На састанак ће, како се очекује, доћи лидери коалиције СПС-ЈС Ивица Дачић и Драган Марковић Палма, затим први човек СДПС Расим Љајић, Милан Кркобабић из ПУПС-а, као и председник "Здраве Србије" Милан Стаматовић и доскорашњи директор БИА и оснивач Покрета социјалиста Александар Вулин.
БОНУС ВИДЕО: "ВОЛИМ СРБИЈУ И СВОЈ НАРОД" Памбуковчанка дочекала председника огрнута српском тробојком
Препоручујемо
СКАНДАЛ У БРИТАНИЈИ, ПОРОДИЦЕ У ШОКУ: Директорка мртвачнице гледала цртани филм са мртвим бебама у својој кући
ЕЈМИ Аптон (38), оснивачица удружења Florrie’s Army у Лидсу у Енглеској, нашла се у центру велике афере након што су родитељи преминуле деце открили да су тела њихових беба држана у њеној кући уместо у мртвачници.
27. 08. 2025. у 17:50
ОВО ЈЕ ДЕТАЉАН СПИСАК НАМИРНИЦА КОЈИМА ЋЕ ПАСТИ ЦЕНА: Нове економске мере важне за грађане
ПРЕСЕДНИК Србије Александар Вучић истакао је јуче приликом излагања о смањењу маржи на кућну хемију и прехрамбене производе, а у оквиру представљања нових економских мера за грађане, да снижење које ће уследити као последица ограничења трговачких маржи обухвата 3000 производа из 23 групе.
25. 08. 2025. у 13:15
НЕМАЧКА ВОЈСКА СЕ СПРЕМА ЗА РАТ: "Морало би да се рачуна са 500 до 600 мртвих на дан"
НОВЕ тензије у Европи и растућа руска претња, Путинов рат против Украјине - о чему немачки медији свакодневно извештавају - утичу на многа подручја.
07. 09. 2025. у 20:17
Коментари (0)