ТАЧИ ОДЛИКОВАО СВЕДОКА БЕРНСА: Док је био председник лажне државе дао награду америчком дипломати који је сведок против њега у Хагу
ДА је знао да ће се лицем у лице, на супротним странама, срести у судници Специјализованог суда за ратне злочине на Косову и Метохију у Хагу, оптужени Хашим Тачи вероватно никада не би одликовао сведока америчког дипломату Шона Бернса, што је учинио 2016. године када је био на месту председника лажне државе.

Foto: Printskrin
На суђењу се сазнало да је Бернс био на списку "лауреата" тзв. председничке медаље заслуга. Те године Тачи је одликовао и шефа верификационе мисије Бернара Кушнера.
У контексту расправе да ли та награда коју је дао Бернсу можда има неке везе са сведочењем, Бернс је рекао:
- Не знам, могуће је да су му намере биле добре.
Адвокат Тачија Лука Мишетић истакао је да је то нема никакве везе са суђење, да је "Тачи као председник додељивао ордење" и да је, на пример, одлуковао и некадашњег председника САД Џорџа Буша.

Foto: Printskrin
Иначе, сведок Бернс који је био на челу Посматрачке мисије САД сведочио је четири дана ове недеље, говорио је да је главни штаб тзв. ОВК одлучивао о ослобањађу отетих Срба и Албанаца, да је тзв. ОВК отимала и убијала Србе, али и "нелојалне" Албанце, да је САД посредовала у ослобађању неких затвореника, да су предвидели да ће почети одмазда према Србима када уђе НАТО на КиМ после повлачења наше војске у јуну 1999. године...
Оптужница терети Тачија, Кадрија Весељија, Реџепа Сељимија и Јакупа Краснићија за прогоне на политичкој и етничкој основи, затварање, незаконито хапшење и притварање, друге нехумане поступке, окрутно поступање, присилни нестанак, мучење и најмање 102 убиства у 42 нелегална притвора тзв. ОВК на Косову и у Албанији над приближно 407 притвореника.
Ухапшени су у новембру 2020. године, а суђење има је почело 3. априла прошле године.
Суђење "четворки" требало би да се настави у уторак 2. априла сведочењем новог сведока тужилаштва.

УЗНЕМИРУЈУЋЕ Камера забележила хорор у Будви: Девојка (19) одвезала појас и пала са више од 50 метара висине
ДРЖАВЉАНКА Србије (19) погинула је данас током парасејлинга, активности која омогућава учесницима да лете изнад воде док их вуче глисер, када је одвезала сигурносни појас који је причвршћен за падобран.
28. 05. 2025. у 14:59

УКРАЈИНА ИЗВЕЛА ЈЕДАН ОД НАЈВЕЋИХ НАПАДА НА РУСИЈУ: Аеродроми у Москви затворени, уништена важна фабрика (ВИДЕО)
УКРАЈИНА је током ноћи извела један од највећих напада дроновима од почетка рата, гађајући више циљева на територији Русије. Због напада су московски аеродроми били приморани да привремено обуставе рад, што је изазвало хаос у ваздушном саобраћају.
28. 05. 2025. у 09:45

"УРАЂЕНА ЈЕ ДНК АНАЛИЗА" Девин нема право на једну Мирославову кућу - остало све као и Илићева деца рођена у браку
"АКО ЈЕ правоснажно утврђено да је Девин дете Мирослава Илића, он има иста права као и сва друга деца у вези са наследством."
28. 05. 2025. у 14:15
Коментари (0)