ЧЕКА СЕ ОДЛУКА СУДА: Завршена седница о (не) одређивању притвора Срећку Софронијевићу из Звечана

Драгана ЗЕЧЕВИЋ

14. 04. 2024. у 17:27

ПРЕД Специјалним одељењем Основног суда у Приштини завршена је седница за одређивање притвора Срећку Софронијевићу који је ухапшен јуче на прелазу Брњак.

ЧЕКА СЕ ОДЛУКА СУДА: Завршена седница о (не) одређивању притвора Срећку Софронијевићу из Звечана

ото д.з.

Њега косовске власти терете за „напад на уставни поредак" и више кривичних дела из октобра 2021. године. Тада су припандици тзв. косовске полиције упали у Звечан, где су бацили сузавац и на мештане револтиране њиховим упадом, гађали их гуменим мецима и бојевом муницијом. Тада је Софронијевић рањен у груди.

- Данашња седница одржана је на захтев јавног тужиоца да се Срећку Софронијевићу одреди притвор. Јавни тужилац је образложио свој захтев, ја сам се као брнаилац противио томе јер не постоји опасност од бекства, будући да је читаво време после догађаја Софронијевић живео у својој кући у Звечану где га нико није тражио, нити је он покушао да бежи. Због тога сам сигуран да ни сада неће то учинити - казао је по завршетку седнице адвокат Небојша Влајић, који је данас заступао Софронијевића док Срећкова супруга Катарина није давала изјаву за медије.

Иначе, одлука суда поводом данашње седнице биће, према речима адвоката Влајића, саопштена тек за сат, или два.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

ДУГОРОЧНА ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА ДО КРАЈА АВГУСТА: Тек нас чека пакао и температурни рекорди - лето се не предаје

НАЈНОВИЈА временска прогноза евопских стручњака за август показује прохладнији почетак месеца у централним деловима Европе, али се већ наговештава повратак суптропског гребена и новог таласа врелог времена. Услед присуства ниског притиска на северу континента, стварају се услови за нови топлотни талас који ће погодити већи део Европе, пише Severe Weather Europe.

04. 08. 2025. у 20:19

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНИ СНИМЦИ ХАПШЕЊА ШИПТАРСКОГ ТЕРОРИСТЕ: Овако је пао бивши припадник ОВК у Свилајнцу, ево за шта се сумњичи (ВИДЕО)

ШИПТАРСКИ терориста и бивши истакнути припадник терористичке ОВК Халили Лулзин, ухапшен је данас у Свилајнцу, у заједничкој акцији Безбедносно-информативне агенције, Службе за откривање ратних злочина УКП МУП-а Републике Србије, а у сарадњи са Тужилаштвом за ратне злочине.

22. 07. 2025. у 20:54

Коментари (0)

ОСВОЈИ КАРТЕ ЗА ЕВРОБАСКЕТ 2025 и навијај свим срцем за Србију