ЏАФЕРИ ДИВЉА ИЗ СКОПЉА: Северна Македонија ће сутра гласати да Приштина уђе у Савет Европе
ПРЕМИЈЕР Северне Македоније Таљат Џафери рекао је да ће та држава сутра у Парламентарној скупштини Савета Европе гласати за то да тзв. Косово буде примљено у Савет Европе.
Фото: Принтскрин/Јутјуб
"Као земља која подржава (тзв.) Косово, ми смо дали све инструкције које наши представници у надлежним органима треба да дају. Конкретно, сутра у Стразбуру делегација Скупштине Републике Северне Македоније има сва упутства за подршку иницијативи и гласању за чланство Косова“, рекао је Џафери у интервјуу за приштинску Економија онлајн.
Џафери је данас у Приштини разговарао с председницом привремених приштинских институција Вјосом Османи која је после састанка саопштила да је Џафери казао да Приштина има пуну подршку за чланство у СЕ, када је реч о Северној Македонији.
Препоручујемо
ПРОМОВИСАЊЕ УСТАШТВА У СРЦУ ЕВРОПЕ: Пленковић у Паризу похвално говорио о Томпсону
08. 12. 2025. у 16:44
"ТА КУЋА ЈЕ СТВАРНО УКЛЕТА" Мајци и оцу пререзао гркљан, па себи исекао вене: Нови детаљи породичне трагедије у Чачку
ПРВИ резултати истраге трагедије која је откривена у суботу ујутру у породичној кући у близини „Слободине“ раскрснице у Чачку, говоре да је Владимир Чарапић (47) ножем преклао врат својој мајци Мили (72), а потом и свом оцу Неђу (79). Затим је себи истим сечивом нанео више убода по грудима и стомаку, а на крају је пререзао вене леве руке и тако на смрт искрварио.
07. 12. 2025. у 13:36
НОВО РЕШЕЊЕ ЗА УКРАЈИНУ: Европа прави план у случају да се САД повуку из конфликта
ЕВРОПСКЕ дипломате припремају сценарио подршке Украјини у случају повлачења САД из конфликта, преноси Блумберг, позивајући се на изворе.
07. 12. 2025. у 13:19
Завршио глуму, па радио на мешалици, рат га удаљио од љубави - животни пут Јова Максића
ДЕТИЊСТВО глумца Јова Максића обликовало се у малој сеоској средини подно Динаре, у селу Плавно код Книна, где је породица живела због очевог свештеничког службовања. Рани период живота описује као време потпуне слободе и радости, када је готово читаво село било простор за игру и маштарије. У таквој атмосфери формирала се његова емотивна структура — везаност за заједницу, топлина породичних односа и захвалност за једноставне ствари.
07. 12. 2025. у 11:41
Коментари (0)