ДОРА ПРЕСКОЧИЛА БЕОГРАД: Известилац СЕ Гркиња Бакојани написала извештај о стању на тзв. Косову, а у српску престоницу није ни свратила
ИЗВЕСТИЛАЦ СЕ Дора Бакојани признала је јуче да је извештај, у којем је препоручила да тзв. Косово буде примњено у Савет Европе, написала, а да ниједном није дошла у Београд, иако је тако било договорено на Политичком комитету који ју је и послао да ствари провери на терену.
Tanjug
Она је то рекла када су јој наши посланици на бироу ЕПП - Европске народне партије указали да је прескочила српску престоницу. Правдала се тиме да се "два пута чула са амбасадором Србије". То јој је било довољно да сачини извештај којим даје зелено светло Приштини уз очигледна кршење владавине права коју споводи режим лажног премијера Аљбина Куртија.
Наша делегација је од недеље у Стразбуру где покушава да убеди колеге да би пријем лажне државе, о чему данас одлучује Парламентарна скупштина Савета Европе, био преседан. Бакојанијева је у првобитном извештају поставила неколико услова тзв. Косову, између осталих и формирање Заједнице српских општина, а онда су сви захтеви напрасно нестали и Приштини је отворила врата, мимо свих критеријума.
Препоручујемо
МЕЂУНАРОДНО ПРАВО НИЈЕ ШВЕДСКИ СТО: Зашто Венецуела и Гренланд да- Космет не?
08. 01. 2026. у 19:08
МИЛЕНКО ЈОВНОВ: Породица председника Вучића је била штит и нашим породицама
08. 01. 2026. у 17:54
ПУТИНОВ СПЕЦИЈАЛАЦ: Готово је са Гренландом, нека се спреми Канада?
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе су већ одлучиле о судбини Гренланда, да ли је на реду Канада, запитао се Кирил Дмитријев, специјални представник руског председника Владимир Путина за инвестиционо-економску сарадњу са иностранством.
06. 01. 2026. у 12:49
БРИТАНЦИ ТВРДЕ: Ово је Трампов план за Гренланд, погледајте шта нуди амерички председник
СЈЕДИЊЕНЕ Америчке Државе желе да понуде Гренланду споразум о слободном придруживању, сличан оном које Вашингтон има са појединим малим државама у Тихом океану, сазнаје Економист.
06. 01. 2026. у 14:39
КАКО ИЗГЛЕДА ЖИВОТ У НАЈХЛАДНИЈЕМ МЕСТУ НА СВЕТУ? Село у којем се аутомобили не гасе, телефони не раде, а деца иду у школу на –50°C
ПРОСЕЧНА температура у граду зими пада на -58 степени Целзијуса...
07. 01. 2026. у 18:20
Коментари (0)