НАЈВЕЋИ КИНЕСКИ МЕДИЈИ ПРЕНОСЕ ВУЧИЋЕВЕ РЕЧИ: Председник Србије тема велике медијске куће из Кине (ФОТО)

"ИЗРАЗИВШИ уверење да ће предстојећа државна посета председника Кине Си Ђинпинга донети нову наду у развој Србије, председник Србије Александар Вучић је рекао: Веома се радујем посети председника Сија", пренео је данас један од кинеских највећих медија.

НАЈВЕЋИ КИНЕСКИ МЕДИЈИ ПРЕНОСЕ ВУЧИЋЕВЕ РЕЧИ: Председник Србије тема велике медијске куће из Кине (ФОТО)

Фото: Принтсцреен

"Председник Србије Александар Вучић изјавио је у уторак да предстојећа државна посета кинеског председника Си Ђинпинга није само велики дипломатски догађај за Србију, већ и велики догађај који је вредан радости целог српског народа.

Напомињући да је Кина "гвоздени пријатељ" Србије и да су размене две земље потпуно искрене и отворене, Вучић је рекао да Србија никада неће заборавити помоћ кинеског народа и додао да верује да ће Си осетити топлину и пријатељство српског народа током његове посете", пренео је Пеопле'с Даилy Онлине, једна од највећих кинеских медијских кућа. 

Фото: Принтсцреен

Иначе, интересовање кинеских новинара за однос двеју држава, као и посету председника Сија Србији изузетно је велико. 

Данашњи догађај, када је председник Вучић обишао припремне радове на изградњи комплекса ЕXПО 2027 и присуствовао церемонији почетка радова на изградњи Националног фудбалског стадиона, кинески медији такође су са пажњом пропратили, а ову прилику искористили су и да председнику Србије поставе по које питање о посети кинеског председника Београду, али и њиховом личном односу. 

Неке делегације кинеских новинара већ су у Србији, спремне да испрате посету председника Сија и из Београда детаљно извештавају о њој, али и односу и челичном пријатељству двеју земаља. 

БОНУС ВИДЕО:

СРБИЈА ГРАДИ ВЕЛЕЛЕПНИ ЕКСПО: Погледајте како изгледају радови

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

"СУПРУГА ГА ДРЖАЛА 5 МИНУТА ЗА НОГЕ ДА НЕ БИ ИСПАО" Нови детаљи драме држављанина Србије на лету Рајанера

ДРАМАТИЧНЕ тренутке доживели су у петак ујутру путници на лету компаније Рајанер са аеродрома „Македонија“ у Солуну за Минхен, када је пукао прозор, а ваздушна струја повукла једног путника напоље. Он је у последњем тренутку спасен захваљујући супрузи, која је седела поред њега и задржала га, пише Прототема.

10. 07. 2026. у 12:18

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ЈЕЗИВ СНИМАК! Кобра и питон у борби на живот и смрт - познато који рептил је изашао као победник (ВИДЕО)

ВОЗАЧИ на Тајланду наишли су на несвакидашњи призор поред пута. Снимили су борбу на живот и смрт два рептила, тачније борбу питона и краљевске кобре.

08. 07. 2026. у 17:19

Коментари (28)

МЕСИ И ДРУЖИНА НА ТЕШКОМ ИСПИТУ: Швајцарци желе да сруше светског шампиона и испишу историју!