НИ РЕЗОЛУЦИЈОМ НЕ МОГУ САКРИТИ БОШЊАЧКЕ ЛАЖИ: Статистичар Грбић изнео доказе о манипулацији бројем цивилних жртава у Сребреници

С. МИШЉЕНОВИЋ

09. 05. 2024. у 18:50

ИАКО бошњачки политичари из Сарајева, са западним спонзорима, покушавају да прогурају резолуцију о геноциду у Сребреници у Генералној скупштини УН, овај документ неће сакрити чињеницу о бошњачкој манипулацији жртвама у Сребреници. А, та обмана се продаје свету већ три деценије, са циљем да Бошњаке покаже као једине жртве у грађанском рату у БиХ. И за све злочине да окриве Србе, кажу сагаворници "Новости".

НИ РЕЗОЛУЦИЈОМ НЕ МОГУ САКРИТИ БОШЊАЧКЕ ЛАЖИ: Статистичар Грбић изнео доказе о манипулацији бројем цивилних жртава у Сребреници

Фото Радио Сарајево

Српски статистичари су током судских процеса Србима оптуженим у Хагу доказали да је у Сребреници 1995. године страдало највише 3.000 Бошњака и да је, с обзиром на број страдалих цивила, свака оптужба за геноцид злонамерна, изјавио је стручњак у тиму одбране српских оптуженика статистичар Божо Грбић.

Грбић је навео да је тим, чији је он био члан, анализирао документа која су била доступна у мају 2008. године са списком 7.661 нестале особе које је урадио хашки вештак Хелге Брунборг и доказао да "број редова на списку не може бити већи од 3.000".

- Са 3.000 редова нема трећине, нема митске трагедије коју чини 7.661 ред - навео је Грбић и додао да је број Бошњака страдалих у Сребреници у јулу 1995. године "урађен на задату цифру".

Грбић је рекао да су статистичари током истраживања утврдили да је изузетно мали процент цивила страдао у Сребреници и околини, да су њихови спискови доступни, али је очито да неко жели да манипулише тим бројем. Он је нагласио да је увидом у документа Завода за статистику БиХ у Сарајеву, Одељења за статистику Тузла и Окружног секретаријата за одбрану Тузла, утврђено да је број становника у заштићеној зони Сребреница 11. јануара 1994. године био 37.255, а не 42.000, те да се бројем становника до јула 1995. године манипулисало због хуманитарне помоћи.

Он је рекао да су извештај српских статистичара двојица судија у Хагу одбацила, а да се један судија изузео.

- Тако смо прошли тада - рекао је Грбић и додао да је током анализе докумената нашао најмање 10 војника такозване Армије БиХ који су на списку несталих Сребреничана, а нису погинули на том подручју већ на другом месту и у друго време.

Грбић је навео да му је по повратку из Хага била намера да свој рад и оно што је утврђено објави у "Статистичкој ревији", али да је то блокирано.

- Закаснио сам за јануар, онда су они прихватили рад и требало је у јуну, али је тадашњи немачки канцелар Ангела Меркел рекла да се не сме писати ништа о Сребреници и нису хтели да ми објаве тај рад - навео је Грбић.

Он је појаснио да је српски тим упоредио Брунборгов списак несталих са пописом становништва на подручју Сребренице 1991. године, уз име и презиме жртве, родитеља и годину рођења и добио списак од 2.943 особе.

Списак 54.000 убијене деце

СТАТИСТИЧАР Божо Грбић каже да добро познаје истраживања око геноцида јер је и аутор књиге о страдалој деци у Независној Држави Хрватској. Још додаје да поседује списак са 54.000 само страдале српске деце.

- То је геноцид - јасан је Грбић.

Бранимир Којић, председник Скупштине Републичке организације породица заробљених и погинулих бораца и несталих цивила, каже да је очигледно сваким даном све више доказа да је Сребреница и прича о геноциду ништа друго до једна обична лаж, обмана и подвала комплетном човечанству.

- Сви релевантни стручњаци су доказали да у Сребреници није било геноцида, али и да се манипулише бројем жртава. Нити један Србин неће признати да се геноцид десио не због тога што не желимо да се суочимо са чињеницама, него баш напротив, ми се суочавамо са чињеницама и оне су апсолутно супротне од приче коју подржавају западне амбасаде чији је циљ да своју улогу у разбијању Југославије потпуно сакрију. Никакве резолуције коју форсирају политичари, амбасадори и сви други сем историчара и стручњака из области које могу доказати истину, не могу нам ставити хипотеку геноцидног народа. Ми смо страдалнички народ и то запад мора да види и чује зарад будућности човечанства - поручио је Којић.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије немогућа мисија у квалификацијама за Светско првенство?

ДА ЛИ ЈЕ МОГЛО ГОРЕ? Ево зашто је пред репрезентацијом Србије "немогућа мисија" у квалификацијама за Светско првенство?

Фудбалска репрезентација Србије играће у групи К са Енглеском, Албанијом, Летонијом и Андором у оквиру квалификација за Светско првенство 2026. али је селекција "горди албиона" нешто што ће представљати највећи проблем изабраницима Драгана Стојковића Пиксија. Не само због квалитета, већ и због нечег другог.

14. 12. 2024. у 13:16

Коментари (0)

ОТВОРЕНА НОВА ФИЛИЈАЛА ADRIATIC БАНКЕ У КОМПЛЕКСУ SKYLINE