КИНА ЈЕ НА СТРАНИ СРПСКОГ НАРОДА: Додик захвалио Пекингу што је против резолуције о Сребреници (ВИДЕО)
ПРЕДСЕДНИК Републике Српске Милорад Додик је изјавио да је покушај да се на дневни ред Генералне скупштине Уједињених нација стави резолуција о Сребреници политичка ствар која долази са Запада, док политичко Сарајево жели кроз ту резолуцију да "опере" своју нечисту савест, измишљајући лажи и подвале.
FOTO: Novosti
- Када читате резолуцију видите, да се тражи да земље чланице УН-а у свој образовни програм потенцирају догађај у самој Сребреници, истакао је Додик за РТРС.
Додик је изразио своју захвалност што је Кина, која је стална чланица Савета безбедности, још 2016. године била заједно са Русијом против резолуције.
- Веома је значајно што је Кина на страни српског народа, а уз то и Русија. Америка, Британија и Немачка се још понашају као хегемон, док се Кина, упркос томе што има велику стратешку моћ, не понаша као хегемон, навео је Додик.
Према његовим речима Кина има веома велико искуство у спољној политици.
- Треба знати да је Кина деценијама била у некој врсти изолације, да је издигла свију економију у задњих 10 година, да је заједно са Русијом и Бразилом формирала БРИКС који се сада удвостручио, додао је председник РС.
Додик је у Београду присуствовао свечаном ручку у част председника Кине Си Ђинпинга и његове супруге Пенг Лијуан који је приредио председник Србије Александар Вучић.
Препоручујемо
ОДУШЕВЉЕНИ ГОСТОПРИМСТВОМ СРПСКИХ ДОМАЋИНА: Посета Си Ђинпинга одјекнула у Кини
08. 05. 2024. у 20:47
Трампу стигле најгоре могуће вести: Није добро по америчког председника
Подршка америчком председнику Доналду Трампу пала је на најнижи ниво у његовом тренутном мандату, а Американци су све више незадовољни његовим поступањем са трошковима живота и ратом са Ираном, показују резултати нове анкете Ипсоса.
28. 04. 2026. у 20:51
Срушио се авион код главног града: Погинули сви путници и пилот
Ваздухопловна цивилна управа Јужног Судана саопштила је данас да се срушио авион југозападно од главног града Џубе, при чему је погинуло свих 14 особа које су биле у летелици.
27. 04. 2026. у 16:49
Шта се то десило на граници Украјине и Белорусије? Зеленски бесан, прети комшијама: "Спремни смо!"
ПРЕДСЕДНИК је такође најавио да Украјина припрема неколико нових пакета санкција који ће бити уведени одмах и у блиској будућности.
03. 05. 2026. у 09:37
Коментари (1)