МЛАКА РЕАКЦИЈА АМБАСАДОРА КВИНТЕ: "Забринути" због Куртијеве одлуке да се патријарху не дозволи улазак на КиМ

14. 05. 2024. у 13:29

АМБАСАДЕ Квинте огласиле су се саопштење поводом забране уласка патријарха Порфирија на територију Косова и Метохије.

МЛАКА РЕАКЦИЈА АМБАСАДОРА КВИНТЕ: Забринути због Куртијеве одлуке да се патријарху не дозволи улазак на КиМ

Фото АП

- Амбасаде Француске, Немачке, Италије, Уједињеног Краљевства, Сједињених Америчких Држава и Канцеларија Европске уније на (тзв.) Косову, забринуте су због одлуке (тзв.) Владе Косова да не дозволи патријарху Српске православне цркве господину Порфирију и архијерејима који су били у његовој пратњи да уђу на Косово како би присуствовали свечаном почетку редовног годишњег заседања Светог архијерејског аабора СПЦ у Пећкој патријаршији.

Одлука (тзв.) Владе је у супротности са одредбама Ахтисаријевог плана који јасно прописује права, привилегије и имунитет за свештенство Српске православне цркве и није у складу са обавезама (тзв.) Косова које проистичу из дијалога који се води уз посредство ЕУ.

Очекујемо од (тзв.) Владе Косова да испуњава највише стандарде људских права како у свом законском оквиру, тако и у свом деловању, да поступа у интересу свих својих грађана и да поштује своје основне вредности и одговорност према регионалној стабилности.

И даље позивамо обе стране да се уздрже од било каквих радњи и реторике које би могле повећати тензије и довести до инцидената - наводи се у саопштењу.

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

Сада је дефинитивно пукло савезништво САД и Украјине: Зеленски урадио нешто незамисливо

УКРАЈИНСКО руководство, након више од годину дана напора да одржи стабилне односе са администрацијом председника САД Доналда Трампа, јавно је признало крах досадашњег партнерства.

20. 04. 2026. у 20:41

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: Закон је јасан, то је обавеза

Мађар би да хапси Путина и Нетанјахуа: "Закон је јасан, то је обавеза"

БУДУЋИ мађарски премијер Петер Мађар изјавио је да ће се његова земља поново придружити Међународном кривичном суду и бити спремна да спроводи налоге за хапшење, укључујући и онај који се односи на израелског премијера Бењамина Нетанјахуа.

20. 04. 2026. у 20:04

Коментари (0)

Био је њена велика љубав: Весна је овај хит посветила познатом певачу