МАГДАЛЕНА ДОБРОДОШЛИЦУ ПОЖЕЛЕЛА НА КИНЕСКОМ: Ученица из Лепосавића дочекала кинеску делегацију

20. 05. 2024. у 13:00

ДЕЛЕГАЦИЈА Комунистичке партије Кине, коју предводи Јин Ли, члан Политбироа Централног комитета Комунистичке партије Кине и секретар Градског комитета Пекинга, допутовала је данас у Београд, а на аеродрому "Никола Тесла" дочекао их је члан Председништва СНС и директор Канцеларије Владе Србије за КиМ Петар Петковић.

МАГДАЛЕНА ДОБРОДОШЛИЦУ ПОЖЕЛЕЛА НА КИНЕСКОМ: Ученица из Лепосавића дочекала кинеску делегацију

Фото: Танјуг

Данас током доласка високе кинеске делегације из Пекинга у Србију, шефу кинеске делегације господину Лин Јиу добродошлицу је пожелела Магдалена Миливојевић из Лепосавића, ученица средње медицинске школе на течном кинеском. Она је уједно и чланица КУД “Копаоник” из Лепосавића.

Фото: Танјуг

Јин Ли је изјавио да је у Србију дошао да реализује заједничко залагање председника - Кине Си Ђинпинга и председника Србије Александра Вучића.

Петковић и Јин Ли у размени речи добродошлице нагласили су да ће се Србија и Кина као прави искрени и челични пријатељи увек подржавати.

- Посебно ми је драго да вас дочекамо у тренутку када смо односе подигли на још виши ниво. Ова посета је почетак заједнице Србије и Кине за заједничку будућност - рекао је Петковић.

Петковић је навео да и ми као што они осећају љубав када долазе у Србију, исто тако осећамо љубав и пријатељство кад долазимо у Кину.

Петковић је нагласио да је посета још значајнија имајући у виду чињеницу да је Србија прва земља у Европи која је успоставила највиши однос са Кином.

Додао је да Србија свим срцем подржава политику једне Кине и мирољубиве политике кинеског председника која гради Заједнице заједничке будућности.

БОНУС ВИДЕО: ОРИ СЕ "КИНА-СРБИЈА": Величанствен дочек - Вучић и Си са терасе поздравили народ

Пратите нас и путем иОС и андроид апликације

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
ХРВАТИ ВЕЛИКИ И ЈАКИ ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ХРВАТИ "ВЕЛИКИ И ЈАКИ" ЖАЛЕ СЕ ЦЕНТРАЛИ НАТО ЗБОГ СРПСКИХ РАКЕТА: А не смета им војни савез Загреб-Тирана-Приштина

ПРЕМИЈЕР Хрватске Андреј Пленковић рекао је данас, коментаришући то што Војска Србије располаже новом хиперсоничном квазибалистичком ракетом кинеске производње ЦМ-400, да ће "разговарати са партнерима у НАТО и упозорити их на такво наоружање".

12. 03. 2026. у 19:25

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

Мирослав 33 године живи под земљом, без струје и воде: Хуманитарац поделио причу која је расплакала многе (ВИДЕО)

ДЕКА Мирослав из села Дворска код Крупња већ 33 године живи у земуници без струје и воде, а његов вапај за помоћ дирнуо је хуманитарца Марка Николића.

14. 03. 2026. у 11:54

Коментари (0)

УКРАЈИНАЦ У СРБИЈИ ОКРЕНУО ЛЕЂА РУСКОЈ ЗАСТАВИ: Није могао ни да сања шта ће потом да се деси (ВИДЕО)